Emine Erdoğan kimdir, Emine Erdoğan kaç yaşında?

07.11.2021
185
Emine Erdoğan kimdir, Emine Erdoğan kaç yaşında?

Emine Erdoğan kimdir, biyografi bölümünde Emine Erdoğan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Emine Erdoğan kaç yaşında?, Emine Erdoğan memleketi neresi, Emine Erdoğan facebook, Emine Erdoğan nereli, Emine Erdoğan instagram, Emine Erdoğan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Emine Erdoğan kimdir? başlığımızın detayları..

Emine Erdoğan Kimdir – Emine Erdoğan Biyografi

Emine Erdoğan 1955’de İstanbul’un Fatih beldesinde dünyaya gözlerini açtı.  Erdoğan, aslen Siirtlidir. Annesi Hayriye Gülbaran, babası Cemal Gülbaran’dır. Sonraki senelerda Fatih’ten Üsküdar’a geçen Emine Erdoğan, 1966’da Zeynep Kamil İlkokulu’nda mezun oldu. Emine  Erdoğan, Mithat Paşa Akşam Sanat Okulu’nda eğitim gördü. Okulu kendi isteğiyle bıraktı. Daha sonra Şule Yüksel Şenler aracılığıyla İdealist Kadınlar Derneği’ne üye oldu.

Burada tanıştığı  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile  1978 tarihinde evlendi. Bu evlilikten Sümeyye Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan, Esra Erdoğan, Ahmet Burak Erdoğan, adında  dört çocukları oldu. Emine Erdoğan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) kurucularındandır

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.