Emine Erdoğan kimdir, Emine Erdoğan kaç yaşında? Nereli

23.09.2021
814
Emine Erdoğan kimdir, Emine Erdoğan kaç yaşında? Nereli

Emine Erdoğan Kimdir?, Emine Erdoğan kaç yaşında, Emine Erdoğan memleketi neresi. Biyografi bölümümüzde Emine Erdoğan Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mesleği İş Kadını olan Emine Erdoğan 16 Şubat 1955 tarihinde doğmuştur. Emine Erdoğan biyografisi yazımızda…

Emine Erdoğan kimdir

Emine Erdoğan

Emine Erdoğan Kimdir? Esasen Nerelidir? Eşi Kimdir? Burcu Nedir? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Gelin birlikte tanıyalım…

Emine Erdoğan Kimdir?

Emine Erdoğan, Cemal ve Hayriye Gülbaran çiftinin beşinci ve tek kız çocuğu olarak 16 Şubat 1955’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Dedesi Hamdi Ali Gülbaran, Siirt’ten İstanbul’a göçmüş, Fatih’e yerleşmiştir. 2003 senesinin Ocak ayında Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt’ten milletvekili seçilmesi Emine Erdoğan için de bir dönüm noktası oldu. 14 Mart’ta Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in onayından sonra 15 Mart’ta Erdoğan resmen Başbakanlık koltuğuna oturdu. Emine Erdoğan da resmen ‘first lady’ olmuştur. 2005 senesinde ‘Toplumsal Gelişim Merkezi’nin kuruluşuna öncülük etmiş, çocukların ve kadınların eğitimi ile alakalı önemli faaliyetlerin gerçekleştirilmesine destek olmuştur. Emine Erdoğan’ın yaşamı 2007 senesinde “Emine Erdoğan: İktidara Taşıyan Kadın” adı ile Gazeteci Ayla Özcan aracılığıyla kitaplaştırılmıştır.

Emin Erdoğan Esasen Nerelidir?

Emine Erdoğan aslen Siirtlidir.

Emine Erdoğan’ın Eğitim Hayatı

Emine Erdoğan, Eğitimine Zeynep Kamil İlkokulu’nda başladı, ardından Mithatpaşa Akşam Sanat Okulu’na sürdü fakat buradan mezun olamamıştır.

Emine Erdoğan’ın Boyu Ve Kilosu Kaçtır?

Emine Erdoğan, 1.70 cm boyunda ve 62 kilodur.

Emine Erdoğan’ın Burcu Nedir?

Emine Erdoğan, 16 Şubat doğumlu olduğundan dolayı Kova burcudur. 

Emine Erdoğan’ın Özel Hayatı

Emine Erdoğan 15 yaşında iken büyük ağabeyi Hüseyin, “Okumayıp, evde oturacaksan artık kapanma zamanın geldi” diye uyardı. Bu ikaz çok gücüne gitmişti Emine’nin, günlerce ağladı, hatta intihar etmeyi bile düşünmüştür. Lakin1970’ten sonra annesi Hayriye Hanım’ın bağlamayı öğrettiği türbanı bir daha çıkarmadı. Emine Erdoğan, 4 Temmuz 1978 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan ile 23 yaşında evlendi. Ahmet Burak Erdoğan, Sümeyye Erdoğan, Esra Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan adında 4 çocuğu mevcuttur.

Emine Erdoğan Sosyal Medya

Emine Erdoğan’ın Instagram hesabı olan @emineerdogan’ın 875 bin takipçisi mevcuttur. Twitter hesabında ise (@EmineErdoğan) 718 bin takipçisi bulunmaktadır. 

Adı Soyadı:
Emine Erdoğan
Meslek:
İş Kadını
Doğum Tarihi:
16 Şubat 1955
Boyu:
170 cm
Kilosu:
62 kg
Göz Rengi:
Koyu Kahverengi
Eşi:
Recep Tayyip Erdoğan
Burcu:
Kova
Eğitimi:
İstanbul Mithat Paşa Kız Meslek Enstitüsü
Doğum Yeri:
İstanbul
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.