Emin Boztepe Kimdir? Biyografi Sayfası

24.10.2021
182
Emin Boztepe Kimdir? Biyografi Sayfası

Emin Boztepe Kimdir? Biyografi, bölümünde Emin Boztepe Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Emin Boztepe Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Emin Boztepe Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Emin Boztepe

Emin Boztepe, 17 Temmuz 1962 senesinde Eskişehir’de dünyaya geldi. 1964’te Emirdağ’ın Bağlıca köyünden göçmen olarak Almanya’ya giden babası aracılığıyla 1966’da Almanya’ya götürüldü. Almanya’da 17-18 yaşlarında sokak kavgaları sebebiyle Taekwondo, Karate, Wing Tsun, Judo gibi dövüş teknikleri öğrenmeye merak saldı.

“Ben dövüş felsefesine ve tümüyle zekayla alakalı bir spor olan Wing Tzun üzerine eğildikçe, bunlarla alakalı okumaya ve düşünmeye başladıkça aradığım huzuru buldum.” diyen Boztepe, Wing Tzun hususunda dünyaca bilinen bir ustadır.


Dövüş sanatları dışında sinema hususunda da çalışmaları mevcuttur. Co-prodüktör olarak ‘Anna Karenina’, ‘Rich and Famous’ bunun yanı sıra co-prodüktör olarak da olduğu filmlerdir.

Emin Boztepe, oyuncu olarak bazı sinema filmler ve dizilerde rol almıştır. 2006 senesinde Son Osmanlı Yandım Ali filminde ki Güro kişiliğini canlandıran Emin Boztepe, 2014 senesinde Alper Çağlar’ın konusunu yazdığı ve yönettiği Panzehir isimli filmde başrolde oynadı. Filmde bunun bunun yanında Cüneyt Arkın, Murat Arkın, Öykü Gürman, Ali Aksöz gibi önemli oyuncularda rol aldı.


Emin Boztepe, bir dönem ünlü İngiliz aktrist Jacqueline Bisset ile uzun süreli bir aşk yaşadı.

2014 Panzehir – Kadir Korkut
2009 Kanımdaki Barut
2008 Alia
2007 Pusat
2006 Son Osmanlı Yandım Ali – Güro

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.