Emel Müftüoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

15.09.2021
201
Emel Müftüoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Emel Müftüoğlu Kimdir?, biyografi bölümümüzde Emel Müftüoğlu Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Emel Müftüoğlu Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Emel Müftüoğlu Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Emel Müftüoğlu
Meslek Şarkıcı
Yaşı 59 (1961-10-14)
Boyu 1,56
Kilosu 50 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lise
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İzmir

Emel Müftüoğlu Kimdir? Biyografi

Emel Müftüoğlu, 14 Ekim 1961 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Kökeni Afyonkarahisar’a dayanmaktadır.  

Babası asker olduğu için ilköğretim ve orta öğretim eğitimini farklı şehirlerde tamamlayan Emel Müftüoğlu, uzun bir süre Afyonkarahisar TEK görevlisi olarak çalışmıştır.  

Profesyonel anlamda müzik yaşamına ilk adımını 1985 senesinde atan Emel Müftüoğlu, Güneş Gazetesi’nin gerçekleştirdiği müzik müsabakasında da birinci olmuştur. Aynı yarışmada ikincilik elde eden Erdal Çelik ile ikili olma kararı aldıktan sonra ise kuruculuğunu Atilla Özdemiroğlu’nun yapmış olduğu ART’te 1985 senesinde ‘Öyle Bir Aşk’ ve 1988 senesinde da ‘Alaturka Benim Canım’ adlı iki albüme imza atmıştır.  

Bu albümlerin sonrasında Erdal Çelik ile müzikal anlamda ortaklığı bitiren Emel Müftüoğlu, 1989 senesinde ise solo kariyerine başlamış ve Şahin Özer Plak’la anlaşmıştır. İlk albümünü 1990 senesinde ‘Karlar Düşer’ ismiyle yayınlayan şarkıcının albümünde bulunan ‘Hangimiz’ isimli parça, Yunan şarkılarına Türkçe söz yazılarak yapıldığı için dikkat çekmiştir.

İkinci albümünü ‘Faka Bastın’ ismiyle yayınlayan Emel Müftüoğlu’nun Korkuyorum şarkısına çekmiş olduğu klip büyük ses getirmiştir.

1995 senesinde Sezen Aksu ile tanışan şarkıcı, ondan iki şarkı alarak ‘Hovarda’ teklisini yapmış ve en fazla satan tekli albüme adını yazdırmıştır. Ayrıca şarkının klibi, ‘Euro Video Grand Prix’te 16 ülke içinde 51 puan alarak yedinci seçilmiştir.  

Ruhun Duymaz, Bana Özel, Mucize gibi albümlere de imza atan Emel Müftüoğlu’nun ‘Gel Günaha Girelim’ isimli şarkısı ise büyük bir ün edinmiştir. Daha sonra eski şarkılarından olan ‘Kal Benimle’ ve ‘Çal Beni’yi tekrar seslendiren şarkıcı, ‘Kal Benimle’ şarkısını kızı Çağrı ile söylemiştir.  

Şarkıcılığının bunun yanında pop müzik sanatçılarının art direktörlüğünü de yapan Müftüoğlu, Ferda Anıl Yarkın ‘Yaralıyım’, Deniz Seki ‘Anlattım’, Fulden Uras ‘Birileri Gelse’ gibi albümlerin kaset kapaklarının dışında her şeyiyle bizzat ilgilenen şarkıcı, 2002 senesinde ise ‘Arabesk’ adıyla bir albümünü daha yayınlamıştır. Bilhassa de albümdeki ‘İllallah’ şarkısı radyolarda en fazla çalınan parçalardan biri olmuştur.  

2007 senesinde çıkartmış olduğu ‘Eğlenilecek Kızlar Evlenilecek Kızlar’ şarkısı birden fazla gazetede haber konusu olurken, şarkıcı 2016 senesinde ‘Emel ile Yeniden’ albümünü de müzik piyasasına sürmüştür.

Şarkıcılığının bunun yanında oyunculuk da yapan Emel Müftüoğlu, Şen Dullar, Bay E, Aşk Olsun, Sessiz Gece, Zoraki Başkan, Son Ağa, Çocuklar Duymasın gibi birden fazla yapımda da yer almıştır.  

Emel Müftüoğlu bunun bunun yanında, Emel İçgüdü, İdil Çeliker ile Emelce Sabahlar, Çifte Kavrulmuş, Kadınca Çarkıfelek gibi programların sunuculuğunu da üstlenmiştir.  

Terazi burcu detaylarına sahip olan Emel Müftüoğlu, 1.56 metre uzunlukta ve 50 kilogram ağırlıktadır.  

Emel Müftüoğlu’nun bazı albümleri:

1990 – Karlar Düşer

1994 – Emel’ce

1995 – Ruhun Duymaz

2000 – Mucize  

2004 – Çok Ayıp

2016 – Emel ile Yeniden

30 Aralık 2020 Çarşamba 19:18 30 Aralık 2020 Çarşamba 19:18
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.