Emanet Sultan Hala Kimdir? Ferda Işıl Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografi

25.10.2021
135
Emanet Sultan Hala Kimdir? Ferda Işıl Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografi

Emanet Sultan Hala Kimdir? Ferda Işıl Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografi, biyografi sitemizde, Emanet Sultan Hala Kimdir? Ferda Işıl Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografi başlığı altında makale bir araya getirdik. Emanet Sultan Hala Kimdir? Ferda Işıl Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografi biyografisi yazımızda…

Emanet Sultan Hala Kimdir? Ferda Işıl Kimdir? Kaç Yaşında? Biyografi

Emanet Sultan kim? Emanet dizisi Sultan Hala kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Burcu ne? Boyu ve kilosu kaç? Oynadığı diziler ve filmler nelerdir? Tüm bu soruların yanıtları şu aralar Kanal 7’de yayımlanmaya devam eden Emanet dizisi seyircileri aracılığıyla çok fazla aranmaktadır. Emanet dizisindeki Sultan Hala’nın kim olduğu araştırma konusu olmuştur. Bu nedenle kıymetli ve usta oyuncu ile ilgili seyirciler arama motorlarında çeşitli bilgiler aramaktadır. Sizler için oyuncunun yaşamı ile ilgili bilgiler içeren bir biyografi yazısı bir araya getirdik. İşte Ferda Işıl’ın yaşamı!

Emanet Sultan Hala Kimdir?

Ferda Işıl 4 Ağustos 1946′da Ankara’da dünyaya gelmiştir. Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü mezunu olan usta oyuncu ardından sanat yaşamına atılmış ve bir çok dizi ve sinema filminde yer almıştır. Kurtlar Vadisi Pusu, Sakarya Fırat, Sen de Gitme, Sevda Kuşun Kanadında gibi önemli dizilerde bulunan oyuncu en fazla Adını Feriha Koydum dizisindeki karakteri ile tanınan bir oyuncu haline gelmişti. Bugünlerde ise Emanet dizisinde sergilediği oyunculuk performansı ile adından söz ettiriyor. Dizinin seyircilerinin sevgisini ve ilgisini kazanmış durumda. Başarılı oyuncu bunun bunun yanında Manisa Tarzanı, İlk Aşk, Kurtlar Vadisi Terör, Kıskanmak, Görünmeyen, Dedemin İnsanları, Kervan 1915, Kardeşim İçin Der’a gibi birden fazla sinema filminde başarı ile rol almıştır. Televi Menajerlik ajansına kayıtlı olarak da halen yeni projelerde yer almaya sürdürmektedir.

Aslan burcundan olan oyuncunun aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Pek çok kaynakta boy ve kilo bilgileri yazılsa da bu bilgiler pek doğru değildir. Oyuncunun sosyal platformda adına açılmış gizli bir İnstagram hesabı olduğu görülmektedir. Hesabında bu yazının hazırlandığı sırada 2.426 takipçisi bulunmaktadır. Kendisinin dünyanın değişik yerlerinden takipçileri bulunmaktadır.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/ferda_isil/

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.