Elvan Gruda kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
3.266
Elvan Gruda kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Elvan Gruda kimdir?, biyografi sitemizde Elvan Gruda kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Elvan Gruda kimdir? kaç yaşında?, Elvan Gruda kimdir? memleketi neresi, Elvan Gruda kimdir? evi nerede, Elvan Gruda kimdir? nereli, Elvan Gruda kimdir? instagram, Elvan Gruda kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Elvan Gruda kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Elvan Gruda
Doğum tarihi: 1968
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: 1.65 cm
Kilo: 75 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli
Meslek: Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın.

Elvan Gruda nereli? Kaç yaşında?

Elvan Gruda kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Elvan Gruda evli mi, kiminle evlendi, eşi, çocuğu var mı? Ayşen Gruda kızı Elvan Gruda mesleği, ne iş yapar? Elvan Gruda dizileri? Ayşen Gruda kızı ve torunları? Elvan Gruda yaşamı, vikipedi bilgileri ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Elvan Gruda yaşamı ve biyografisi

Elvan Gruda Türk sinema ve tiyatro oyuncusu Ayşen Gruda ve oyuncu Yılmaz Gruda’nın kızıdır. Aynı zamanda oyuncu Ayben Erman ve oyuncu Ayten Erman’ın yeğenidir.  Ayben Erman ve Ayten Erman Elvan Gruda’nın teyzeleridir.

Elvan Gruda kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu

Elvan Gruda 1968 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Annesi domates güzeli Türk Yeşilçam Sineması ve Türk Sineması’nın önemli isimlerinden Ayşen Gruda’dır. Babası da oyuncu Yılmaz Gruda’dır. Sanatçı bir ailenin ferdi olan Elvan Gruda’nın teyzeleri de oyuncudur. Ayben Erman ve Ayten Erman Elvan Gruda’nın öz teyzeleridir.

Elvan Gruda mesleği

Elvan Gruda 8 yaşına bastığında annesi Ayşen Gruda ve babası Yılmaz Gruda boşandı. 1976 senesinde boşanan annesi Ayşen Gruda, Yılmaz Gruda’nın soyadını kullanmaya sürdü. Mesleki kariyerini uyarlama metinler ve tiyatro yazarlığı ile ilerleten Elvan Gruda evli ve bir çocuk annesidir. Elvan Gruda oğlunun adı Emre’dir. Özel yaşamında bir dönem çok ciddi sağlık poblemleri yaşayan Elvan Gruda 2016 senesinde annesi Ayşen Gruda ve babası Yılmaz Gruda’yı el ele sahneye çıkarttı. Seneler  öncesinde boşanan Ayşen Gruda ve Yılmaz Gruda, 2016 senesinde  Elvan Gruda’nın uyarladığı tiyatro oyunu ile buluştu. Elvan Gruda şimdilerde oğlu Emre ile yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Ayşen Gruda torunu Emre ile her zaman gurur duyduğunu dile getirmiştir.

Elvan Gruda dizileri ve filmleri

Elvan Gruda yer aldığı diziler, oynadığı filmler, tiyatro oyunları.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.