Elif Dağdeviren Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

25.10.2021
695
Elif Dağdeviren Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Elif Dağdeviren Kimdir? Biyografisi, bölümünde Elif Dağdeviren Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Elif Dağdeviren Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Elif Dağdeviren Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Elif Dağdeviren

Elif Dağdeviren, 16 Ağustos 1967 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. TRT’nin daire başkanlarından olan Yılmaz Dağdeviren ile eski Ulaştırma Bakanı Müsteşarı Birsen Dağdeviren’in kızıdır. 1984’te TED Ankara Koleji’nden sonra 1990 senesinde Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

1989 senesinde ABD, New Jersey, Rutgers University’de “American Sociology and Languages” ve 1995’te New York, Baruch College’da “Bussiness of Music” kurslarını bitirdi.

Elif Dağdeviren, öğrencilik senelerında TRT için film çevirmenliği ile başlayan meslek yaşamı muhabirlikten genel yayın yönetmenliğine uzanan gazeteciliğin bunun yanında televizyon yapımcılığı ve moderatörlüğü ile sürdü.


Gazatecilik mesleğini yeni medyada sürdürmeye karar vererek Türkiye’nin ilk internet portallarından Netbul’un kuruluşunu gerçekleştirdi. İlk büyük ulusal internet şirketi satışını da gerçekleştirdikten sonra kariyerine kurduğu film şirketi ile sinema filmleri ve televizyon programları ile sürdü. 4 sinema filminde ortak yapımcı oldu (Ölümle Dans, Dondurmam Gaymak, Cenneti Beklerken, Beyza’nın Kadınları).

2005 senesinde Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat’in başrollerini paylaşımı yaptığı, ”Aşka Sürgün” adlı dizi ile oyunculuğa başlayan Elif Dağdeviren, Beyza’nın Kadınları filminde ise oyuncu ve yapımcılardan oldu.

Elif Dağdeviren, 4000 kişilik bir konser merkezinin de kurucu ortağı olarak 40’a yakın ülkeler arası konser organizasyonu düzenledi. Çeşitli eğitim kurumlarında dersler verdi.

En son entertainment bussines’daki tüm tecrübelerini bir araya getirdiği EDGE Yapımcılık ve Danışmalık şirketini kurdu. Halen konuk yazar olarak yazmaya, yapımcılık ve yeni medya eğitimi vermeye, internet fikirleri daha da ilerletmeye ve film ve televizyon yapımlarına sürdürmekte.


Genel Yayın Yönetmenliği

Cosmopolitan Türkiye
Hürriyet Kelebek Gazetesi
Marie Claire Türkiye

Gazetecilik ve Köşe yazarlığı

Dergiler

Aktüel

Cosmopolitan
Esquire
Marie Claire, Eve, Amica, Baz, Black and White, Sole

Gazeteler

Hürriyet Kelebek eki

Akşam Gazetesi

İnternet

Ajan.net
Netbul.com

Kurduğu ve Ortağı Olduğu Şirketler

Imedya İntenet İçerik Şirketi

Netbul
Akademi Hayat
Hermes Film
İstanbul Arena Konser Merkezi
The Netfork Sosyal Medya İletişim Ajansı
EDGE Film Yapımcılığı ve Danışmanlık Şirketi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.