Elif Buse Doğan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
828
Elif Buse Doğan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Elif Buse Doğan kimdir?, biyografi sitemizde Elif Buse Doğan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Elif Buse Doğan kimdir? kaç yaşında?, Elif Buse Doğan kimdir? memleketi neresi, Elif Buse Doğan kimdir? evi nerede, Elif Buse Doğan kimdir? nereli, Elif Buse Doğan kimdir? instagram, Elif Buse Doğan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Elif Buse Doğan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Elif Buse Doğan
Doğum tarihi: 1 Ocak 1993
Doğum yeri: Kocaeli
Boy: 1.68 cm
Kilo: 55 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Türk Halk Müziği Sanatçısı
İnstagram hesabı için tıklayın

Elif Buse Doğan nereli? Kaç yaşında?

Elif Buse Doğan kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Elif Buse Doğan sevgilisi var mı? Elif Buse Doğan nerede sahne alıyor? Nefesten sese kim dile getiriyor? Elif Buse Doğan yaş, ağlarım, bir ayrılık türküsü, gülüm soldu, yalan dünya şarkıları ile popüler olan Elif Buse Doğan yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Elif Buse Doğan yaşamı ve biyografisi

Elif Buse Doğan Türk şarkıcı ve müzisyen. Türkiye’de Yaş, Bir Nefes Gibi, Gel Sevduğum single çalışmaları Elif Zamanı ve Bihaber müzik albümleri ile tanınmaktadır. Ayrıca TRT Müzik ekranlarında hazırlayıp sunduğu müzik programları ile hafızalarda yer edinmiştir.

Elif Buse Doğan kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu

Elif Buse Doğan 1 Ocak 1993 senesinde Kocaeli’de dünyaya gözlerini açtı. Esasen Sivas kökenlidir. Eğitim yaşamına Kocaeli’de başlayan Elif Buse Doğan 17 yaşında dedesi aracılığıyla öğrendiği bağlama ile müzik yaşamında yeni bir dönem başlatmış oldu. 2002 senesinde Kocaeli’de ilköğretimler içinde tertip edilen ses yarışmasına katılarak Türk Halk Müziği dalında 3 kez birincilik ödülünü kazandı. Lise eğitim hayatına Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman, piano ve armoni üzerine eğitim alarak bitirdi. Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lise senelerında birden fazla festival ve konser etkinliklerinde yer aldı.

2010 senesinde, Bizim Kocaeli Gazetesi’nin Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak gerçekleştirdiği Geleneksel Liseler Arası Ses Yarışmasında Türk Halk müziği dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Ardından müzik eğitim hayatına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’ndan Türk Halk Müziği Nazariyat, Solfej ve Bağlama eğitimi alarak sürdürdü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi korosunda 4 yıl boyunca solist ve korist olarak görev adlı. 2008 senesinde Kocaeli Oda Orkestra’sında keman icracısı olarak birden fazla konserde yer aldı.

Elif Buse Doğan nerede sahne alıyor

TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu sınavlarını kazanan Elif Buse Doğan üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı ‘Ses Eğitimi Türk Halk Müziği bölümünde biricilikle tamamlayarak mezun oldu. Ardından Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini bitirdi. Doktora eğitim hayatına ise Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde sürdü.

Elif Buse Doğan üniversite sıralrında özel dersler de aldı. Prof. Erol Parlak ve Prof. Dr. Can Etili Ökten’den üslup, tavır ve yorum dersleri aldı. 2014 senesinde Aysun Gültekin’le Ustalık Sınıfı’nda bulunan isim oldu. TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler korosuyla birden fazla konser organizasyonunda yer aldı. Elif Buse Doğan eğitim sürecinin sonrasında eğitmen olarak şan dersleri vermeye başladı. 2013 senesinde “Azerbaycan Ordu Günü” etkinlikleri kapsamı içinde “Bakü-Yeşil tiyatro sahnesinde” solist olarak görev aldı. 2014 senesinde Ardahan Valiliği aracılığıyla oluşturulan ‘Ardahan Türküleri’ isimli albüm projesinde bulundu. Karagöz Sanat Evi ve Assocıatıon Drom Kuruluşları çatısı altında Ayvalık’ta tertip edilen Geleneksel Türk Müziği Atölyelerinde “Ses Atölyesinin” eğitimcileri içinde yer aldı.

Nefesten sese kim söylüyor

Elif Buse Doğan 2015 senesinde TRT Müzik’te tertip edilen “Sıra Sende Türkiye” adlı yarışma programına katıldı ve üçüncü oldu. Televizyon ekranlarında ilk kez 2012 senesinde Zafer Gündünyaya geldi’nun hazırlayıp sunduğu TRT Müzik televizyonunda “Can-ı Gönül” müzik programı ile adım attı. 2016 senesinde TRT Müzik ekranlarında “Aşk İçin” müzik programını hazırlayıp sundu.

Elif Buse Doğan estetik

Elif Buse Doğan ilk albümü olan “Bihaber” çalışmasını 2015 senesinde müzikseverlerle bir araya getirdi. 2016 senesinde “Gel Sevduğum” adlı ilk single çalışmasını yaptı. Aynı yıl içinde “Küp İçinde Nişasta” adlı 2. single çalışmasını paylaşımı yaptı. Genç sanatçı Elif Buse Doğan “Elif Zamanı” adlı ikinci solo albüm çalışmasını 2018 senesinde hayranları ile bir araya getirdi. Elif Zaman albümü aynı yıl Kral Fm’ de radyo programını adı olarak düzenlendi. Elif Buse Doğan bu radyo programında istek türküler hazırlayıp sundu. 3. single çalışması olan “Telli Turnam” 2019 senesinde müzikseverlerle buluştu. 4.Single çalışması “Bir Nefes Gibi” ise 2019 yılı içinde yayınlandı.

2020 senesinde 5. single çalışması olan “Yaş” çalışmasını hayranları ile buluşturan Elif Buse Doğan TRT Müzik ekranlarında Türk klarnet virtüözü Serkan Çağrı ile “Nefesten Nefese” programını sunan isim oldu.

Elif Buse Doğan albümleri ve single çalışmaları

Elif Buse Doğan albüm ve single çalışmaları aşağıda bulunmaktadır.

  • 2020 Yaş (Single)
  • 2019 Telli Turnam (Single)
  • 2019 Bir Nefes Gibi (Single)
  • 2018 Elif Zamanı (Albüm)
  • 2016 Gel Sevduğum (Single)
  • 2016 Küp İçinde Nişasta (Single)
  • 2015 Bihaber (Albüm)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.