Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
136
Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir?, biyografi sitemizde Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir? kaç yaşında?, Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir? memleketi neresi, Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir? evi nerede, Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir? nereli, Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir? instagram, Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Elfatun (Oğuz Kaan Özdemir) kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Oğuz Kaan Özdemir
Doğum tarihi: 22 Şubat 1979
Doğum yeri: İzmir
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Balık
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli
Meslek: Müzisyen, Şarkıcı, Besteci
İnstagram hesabı için tıklayın

Eflatun nereli? Kaç yaşında?

Eflatun kimdir, nereli, kaç yaşında? Eflatun gerçek adı ne? Müzik kariyeri, eğitim yaşamı, besteleri, albümleri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Eflatun yaşamı ve biyografisi

Eflatun Türk müzisyen, şarkı tasarımcısı, besteci ve Prodüktör.  Türkiye’de kendi şarkıları ve ünlü sanatçılara verdiği besteleri ile tanınmaktadır.

Eflatun kim ve nereli boyu kilosu
Eflatun

Eflatun gerçek adı ile Oğuz Kaan Özdemir 22 Şubat 1979 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünde sürdü. Müzik eğitimi sürecinde dünyaca en zor çalınan enstrümanlardan birisi olan Korno bölümünü bitirdi. Eflatun müzik kariyerine İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Opera ve Balesi ve Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde adım attı. Ardından Antalya Opera Orkestrası’ndan ayrılarak İstanbul’a taşındı.

2010 senesinde “Cennette Bir Akşamüstü” adlı albümünü müzikseverlerle bir araya getirdi. Eflatun Cennette Bir Akşamüstü şarkısında dünya çapında bir ilk gerçekleştirerek mors alfabesini kullandı. Eflatun’un müzik yaşamında bestelediği eserler birden fazla usta sanatçı aracılığıyla seslendirildi. Eflatun müzik kariyerine 2012 senesinde ikinci müzik albümü çalışması olan “Çıkmaz Sokaklar” ile sürdü. 2019 senesinin sonlarına doğru “Uçsuz Bucaksız” albümünü müzikseverlerle buluşturan Eflatun müzik albümlerinin bunun yanında Tan Sağtürk Akademi İstanbul Çekmeköy’de Bestecilik Atölyesi bölümünde yeni nesil müzisyenlere eğitimler verdi.

Eflatun şarkıcı evli mi
Eflatun ve Ailesi

Eflatun özel yaşamında evli olup bu evliliğinde 2 çocuğu bulunmaktadır.

Mayıs 2020 tarihinde genç gazeteci İsmail Gökgez’in sorularını yanıtlayan sanatçı Eflatun kendi şarkı ve besteleriyle olduğu gibi Gülben Ergen, Mustafa Sandal, Ayşegül Aldinç, Mustafa Ceceli ve Burcu Güneş gibi tanınan ünlü sanatçılara verdiği besteleri ile de bilinmektedir. 

Eflatun ve İsmail
Sanatçı Eflatun – Gazeteci İsmail Gökgez

Eflatun, gazeteci İsmail Gökgez ile gerçekleştirdiği röportajda çarpıcı başlıklarda yaşandı. Eflatun, bir halkın sanatçısı olarak, Antalya’dan İstanbul’a geliş sürecini, ilk etaptaki zorluklarını ve son albümüne ilişkin notları bu röportajda aktarırken, star olma kavramına da yeni bir boyut getirdi.”Starlık Öldü! İnsanların sana değil, senin sanatına ulaşamıyor olması lazım.”

Özel yaşamına ilişkin açıklamalarda da bulunan Eflatun en fazla araştırılan şu iki soruyu da yanıtladı. Youtube için akustik bir şeyler düşünmüyor musunuz? Sorusuna karşın  “Hiç düşünmüyorum.” diyen sanatçı “Bir gün rap yapar mısınız?” sorusuna da “Asla yapmam. Ben rapçi değilim ki abi.” şeklinde içten yanıtlar vermiştir. Eflatun ile yapılan bu keyifli röportajın tamamına gazeteci İsmail Gökgez’in köşesinden varabilirsiniz. 

Eflatun albümleri

  • 2019 Uçsuz Bucaksız
  • 2010 Cennette Bir Akşamüstü
  • 2012 Çıkmaz Sokaklar
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.