Eldebiran Ayan kimdir, Eldebiran Ayan kaç yaşında?

07.11.2021
1.039
Eldebiran Ayan kimdir, Eldebiran Ayan kaç yaşında?

Eldebiran Ayan kimdir, biyografi bölümünde Eldebiran Ayan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Eldebiran Ayan kaç yaşında?, Eldebiran Ayan memleketi neresi, Eldebiran Ayan facebook, Eldebiran Ayan nereli, Eldebiran Ayan instagram, Eldebiran Ayan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Eldebiran Ayan kimdir? başlığımızın detayları..

Eldebiran Ayan Kimdir – Eldebiran Ayan Biyografi

Meteoroloji Mühendisi Eldebiran Ayan,1981 senesinin Ekim ayında dünyaya gözlerini açtı. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği bölümünden 2004 senesinde mezun olmuştur. Mezuniyetin sonrasında  Yine aynı üniversitede Çevre Mühendisliği bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Eğitim yaşamının sonrasında ise 2006 senesinde ATV Haber’de Hava Durumu sunarak çalışma yaşamına atılmıştır. Bir sene sonra, 2007 senesinde 24 Haber kanalına geçiş yapmış, günümüze kadar Meteoroloji Editörü olarak çalışmalarını sürdürmiştir. Eldebiran Ayan bunun bunun yanında, Çevre Bilimci, 24 Doğa Programı yapımcı ve sunucusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2010 senesinden bu yana ise Star Gazetesi Pazar ekinde köşe yazıları yazmaktadır.

 Merak edilen Eldebiran isminin aslı Aldabaran imiş. Aldabaran’ın anlamı ise 35 – 40 yılda görünen, bir kuyruklu yıldızın ismi imiş. Babası da denizci bir arkadaşından duyduğu bu ismi kızına vermiştir. Zamanla Türk denizcileri aracılığıyla isim Eldebiran’a çevrilmiştir. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.