Ekrem İmamoğlu Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
373
Ekrem İmamoğlu Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ekrem İmamoğlu Kimdir?, biyografi sitemizde Ekrem İmamoğlu Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ekrem İmamoğlu Kimdir? kaç yaşında?, Ekrem İmamoğlu Kimdir? memleketi neresi, Ekrem İmamoğlu Kimdir? evi nerede, Ekrem İmamoğlu Kimdir? nereli, Ekrem İmamoğlu Kimdir? instagram, Ekrem İmamoğlu Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Biyografi

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Esasen nereli? Kaç Yaşında?

Ekrem İmamoğlu  eski İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerde CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı oldu.  Seçimler sonrasına oylama sonuçları neticesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Siyasi kariyeri, aile yapısı, futbol kariyeri ve işadamı yönü ile Ekrem İmamoğlu yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle.

Ekrem İmamoğlu Hayat Öyküsü!

Asıl ve tam adı ile Ekrem İmamoğlu 1970 senesinde Trabzon’da dünyaya gözlerini açtı. Çocukluk çağları ve öğrenim senelerı Trabzon’da geçti. Liseyi Trabzon’da bitirdiktan sonra üniversite imtihanlarına girerek İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü kazandı.

Ekrem İmamoğlu İstanbul’a geldikten sonra kariyer yaşamında da yeni bir sayfa açmış oldu. Eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde bitirdiktan sonra aynı üniversitede bu kez İnsan Kaynakları ve Yönetimi bölümünde Yüksek Lisansını yaptı.

Ekrem İmamaoğlu kariyer yolculuğu!

Ekrem İmamoğlu aile kökeni olarak inşaatçı bir aileden gelmektedir. Üniversite senelerından sonra 1992 senesinde kendi aile şirketinde kariyer yolculuğuna adım attı. Bu adım onu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olması yolunda ilerleme kaydetmesine yol açtı.

Yıllar
Ekrem İmamoğlu 1991 28 senedir Beylikdüzü’nde oturuyor.
2008 CHP teşkilatına katıldı.
2009 CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu.
2014  %50,83 oyla CHP İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi.
2017 İBB Belediye Başkanı Adayı gösterildi.
 Lakin AK Parti’nin adayı, eski Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kazandı.
2018 CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı.
2019 CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Futbolcu kariyeri ve Yöneticilik Yılları

Mektebe gittiği senelerde yarı profesyonel olarak futbol oynayan Ekrem İmamaoğlu, ilerleyen senelerda bu bilgi ve tecrübelerini pekiştirebileceği Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaparak değer katmaya ekranlara gelecektır. 

Siyasi Kariyeri ve Siyasi Geçmişi

Ekrem İmamoğlu CHP parti teşkilatında aktif rol oynayan isimler içinde yer aldı. CHP teşkilatı ile resmi olarak 2008 senesinde tanıştı. 2009 senesinde CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı olmasının sonrasında siyasi kariyerinde çok önemli bir ışık yakmış oldu. Bu göz alıcı kariyer ona 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı olmasına göz kırpacak ve onu İstanbul’un en prestijli ve gün geçtikçe değişen ve gelişen Beylikdüzü halkının saygın Başkanı haline getirecekti.

Ekrem İmamoğlu Aile Hayatı

Başarılı bir kariyer mutlu bir evlilikle taçlandı. Bugün 48 yaşında olan Ekrem İmamoğlu evli ve 3 evladı bulunmaktadır. Aile yaşamı sosyal ve kültürel yaşamına birden fazla aktiviteyi sığdıran Ekrem İmamoğlu hemen hemen 27 yıldan beri yani 1991 senesinden bu yana Beylikdüzü’nde yaşamını sürdürmektedir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.