Ekrem İmamoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
104
Ekrem İmamoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Ekrem İmamoğlu Kimdir?, biyografi bölümümüzde Ekrem İmamoğlu Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Ekrem İmamoğlu Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Ekrem İmamoğlu Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(7) (3)
Ad Soyad Ekrem İmamoğlu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 51 (1970-06-04)
Boyu 1.83
Kilosu 76 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü
Eşi Dilek İmamoğlu
Doğum Yeri Trabzon

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Biyografi

Ekrem İmamoğlu, 4 Haziran 1970 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve ortaöğretim yaşamını dünyaya geldiğu şehirde tamamlamış ve Trabzon Lisesi’nden mezun olmuştur.  

Yüksek öğretim eğitimi için İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü tercih eden İmamoğlu, bölümünü başarıyla tamamlamış ve eğitim yaşamına devam etme kararı alarak İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans yapmıştır.  

1992 senesinde iş yaşamına atılan başarılı siyasetçi, ilk kez inşaat ve taahhüt işleri yaparak aile şirketinde çalışmıştır. Daha sonra şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan İmamoğlu, 2009 senesinde de Cumhuriyet Halk Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı olmuştur. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde ise Beylikdüzü Belediye Başkanlığı koltuğuna getirilmiştir.  

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Belediye Başkanı, evli ve 3 çocuk babasıdır.  

Öğrencilik senelerında sporla yakında zamandan alakalı olan siyasetçi, amatör futbol oynamış ve Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü, Beylikdüzüspor Kulüpleri’nde de yöneticilik görevinde yer almıştır. İkizler burcu detaylarına sahip olan İmamoğlu, 1.83 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.  

15 Mart 2020 Pazar 13:49 28 Eylül 2020 Pazartesi 13:40
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.