Ekrem İmamoğlu kimdir, Ekrem İmamoğlu kaç yaşında?

06.11.2021
63
Ekrem İmamoğlu kimdir, Ekrem İmamoğlu kaç yaşında?

Ekrem İmamoğlu kimdir, biyografi bölümünde Ekrem İmamoğlu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ekrem İmamoğlu kaç yaşında?, Ekrem İmamoğlu memleketi neresi, Ekrem İmamoğlu facebook, Ekrem İmamoğlu nereli, Ekrem İmamoğlu instagram, Ekrem İmamoğlu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ekrem İmamoğlu kimdir? başlığımızın detayları..

Ekrem İmamoğlu Kimdir – Ekrem İmamoğlu Biyografi

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da dünyaya geldi. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş yaşamına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Okul senelerında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu.  2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel yaşamında etkin rol oynayan, Ekrem  İmamoğlu, Dilek İmamoğlu ile evli ve 3 çocuk babasıdır. 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel yaşamında etkin olan Ekrem İmamoğlu başta Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere bir çok sivil toplum örgütüne üyedir. 

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerde İstanbul Belediye başkanı  seçildi. Seçim sonuçlarının iptal edilmesinin sonrasında mazbatası elinden alınmıştı. 23 Haziran seçimlerinde tekrar aday oldu ve yeniden İstanbul Belediye başkanı  seçildi. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.