Ekin Türkmen Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
517
Ekin Türkmen Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Ekin Türkmen Kimdir? Biyografisi, bölümünde Ekin Türkmen Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Ekin Türkmen Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ekin Türkmen Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ekin Türkmen

Ekin Türkmen, 22 Ağustos 1984  senesinde Nevşehir’in Kozaklı beldesinde dünyaya geldi. Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Ekin Türkmen,  2002 senesinde Ekmek Teknesi adlı dizisinde yer alarak ilk televizyon dizisi deneyimini yaşadı.

Dizinin bitmesinin sonrasında Nefes Nefese, Acı Hayat, Kısmetim Otel, Menekşe ile Halil ve Küçük Kadınlar isimli televizyon dizilerinde yer aldı. Ayrıca Keloğlan Karaprens’e Karşı ve Son Ders: Aşk ve Üniversite adlı sinema filmlerinde oynadı. Küçük Kadınlar dizisinden Amerika’da eğitim alacağı için senaryo gereği ölerek ayrıldı.

Best Model’e katılan Ekin Türkmen Osman Sınav`la tanıştırıldı. Ekin Türkmen`e oyunculuk teklifini yaptı. Ekin Türkmen bu teklifi kabullenerek ilk kez Ekmek Teknesi`nde yer aldı.

2009 senesinde Küçük Kadınlar dizisinde rol alan Ekin Türkmen, diziden ayrılarak Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde, UCLA’da (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles) ingilizce eğitimi aldı. En son “Karakol” dizin’de ve “Anadolu Kartallari filmin’de yer aldı.

Ekin Türkmen, son kez Aşk Emek İster dizisinde Deniz rolünü canlandırdı.

2002 Ekmek Teknesi – Songül
2005 Acı Hayat – Özlem
2005 Nefes Nefese – Binnur
2007 Kısmetim Otel – Serra
2007 Menekşe ile Halil – Zeynep
2008 Küçük Kadınlar – Elif
2010 Adanalı – Pamuk
2011 Karakol – Songül
2011 Bir Kadın Tanıdım – Bahar
2013 Aşk Emek İster – Deniz
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.