Ekin Olcayto Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
164
Ekin Olcayto Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ekin Olcayto Kimdir?, biyografi sitemizde Ekin Olcayto Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ekin Olcayto Kimdir? kaç yaşında?, Ekin Olcayto Kimdir? memleketi neresi, Ekin Olcayto Kimdir? evi nerede, Ekin Olcayto Kimdir? nereli, Ekin Olcayto Kimdir? instagram, Ekin Olcayto Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ekin Olcayto Kimdir? Biyografi

Ekin Olcayto Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografisi

Haber Global Ana Haber sunucusu kimdir? Haber Global ekran yüzü Ekin Olcayto Ana Haber sunucusudur. Haber Global televizyonunda Ekin Olcayto ile ‘’Ana Haber’’i sağlamaktadır. Sunucu ile alakalı en fazla araştırılan arama sorguları içinde Ekin Olcayto evlendi mi, sevgilisi kim? Ekin Olcayto kimdir? Ekin Olcayto eşi kim? Ekin Olcayto Hakan Hepcan ilişkisi ne? Ekin Olcayto boşandı mı? Ekin Olcayto yaşı, boyu ve kilosu kaç?

İşte İşte Ekin Olcayto’nun biyografisi ve yaşamı. Ekin Olcayto, 1975 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi.  Eğitim yaşamı İstanbul’da geçti. Medya kariyerine İstanbul’da başladı.

Kariyer yolculuğunun ilk durağı 1993 senesinde Best FM’de radyoculuk yaparak başladı. Daha sonra Star Tv ekranlarında yer aldı.

Kariyer yolculuğunda tam 16 sene Show Radyo’da “Abuk Prenses” programını yaparak bir başarıya imza attı. Bu zamanlarda eş zamanlı olarak da Star TV, Kanal D ve Show TV ekranlarında programlar sundu. Sunuculuğun bunun yanında oyunculukta yaptı. Kandemir Konduk tiyatrosunda oyuncu olarak görev aldı.

Başarılı sunucu Ekin Olcayto, TRT ekranlarında Sabah Kuşağı, Yılbaşı, Eurovision ve Hafta sonu programlarını sunarak zirveye ulaştı. 2000 senesinde başlayan NTV ekranlarında haber sunmaya başlayan Ekin Olcayto burada 3 sene boyunca çalıştı.

Dönemin kanalları olan Cine 5 ve Kanal 1’de Ana Haber spikerliği yaptı. 2000 senesinde “Diyalog Başarı Ödülü”ne layık görülen isim oldu.

Ekin Olcayto, özel yaşamında 2011 senesinde reklamcı Levent Yıldırımtürk ile evlendi. Lakin bu evlilik 3 yıl sürdü ve 2014 senesinde boşanma kararı aldı.

2008 senesinde kariyer yolculuğu dönemin kanalı olan Kanaltürk Ana Haber Spikerliği ile sürdü.  Can Gürzap ve Arsen Gürzap’ın kurucusu olduğu Dialog Anlatım ve İletişim Okulu’nda eğitmenlik yaptı.

Günümüzde Haber Global ekranlarında “Ekin Olcayto ile Ana Haber” ile kariyerini sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.