Ekin Mert Daymaz

Ekin Mert Daymaz

13 Ağustos 2015 0 Yazar: Biyografi

2 Aralık 1990 doğumlu olan Ekin Mert Daymaz, Hollanda doğumludur ve aktif olarak mankenlik yapmaktadır. Oyunculuk anlamında ilk deneyimini geçtiğimiz yıl Not Defteri’nde canlandırdığı Egemen karakteri ile yaşamıştır. Ardından bu yaz Star TV ekranlarında başlayan Çilek Kokusu dizisinin kadrosunda yer alarak tanınan bir isim haline gelmiştir.
Mankenliğin yanında oyunculuğa da adım atan Ekin Mert Daymaz, Hollanda’da doğduktan kısa bir süre sonra İstanbul’a gelerek öğrenimini Türkiye’de görmüştür. Lise eğitimini tamamladıktan sonra öğrenimine uzun bir süre ara veren ünlü manken, bu dönemde profesyonel olarak basketbol oynamış ancak daha sonra sakatlanınca yoluna model olarak devam etmiştir. Üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi’nde Antrenörlük bölümünde tamamlayan Daymaz, 2013 yılında katıldığı Best Model of The World yarışmasını üçüncülük ile tamamlayarak büyük başarı elde etmiştir. Bu yarışmadan sonra çeşitli projelerden teklif gelmiş ve o da diğer birçok manken gibi televizyon dünyasına adım atmıştır.
Yaz ekranlarında en çok izlenen dizilerden biri olan Çilek Kokusu’nda Volkan karakterine hayat veren ünlü manken, bir yandan da Dolunay Soysert ve Ayşegül Aydın gibi isimlerden oyunculuk eğitimi alarak kendini geliştirmeye devam ediyor. 25 yaşındaki manken ve oyuncunun boyu 187 cm. Kısa bir sürede özellikle genç kızlar tarafından merak edilen ve takip edilen bir isim haline gelen Ekin Mert Daymaz, dizide oldukça duygusal bir erkeği canlandırıyor. Yay burcu olan yakışıklı oyuncuyu ileride farklı dizi ve sinema projelerinde de göreceğimiz kesin gibi…
Ekin Mert Daymaz Kaç Yaşında: 25
Ekin Mert Daymaz Nereli: Hollanda
Ekin Mert Daymaz Burcu: Yay
Ekin Mert Daymaz Boyu: 187 cm
Ekin Mert Daymaz Kilosu: 75
Ekin Mert Daymaz Sevgilisi: Bilinmiyor

istanbul escort bayan