Ekin Mert Daymaz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
248
Ekin Mert Daymaz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ekin Mert Daymaz kimdir?, biyografi sitemizde Ekin Mert Daymaz kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ekin Mert Daymaz kimdir? kaç yaşında?, Ekin Mert Daymaz kimdir? memleketi neresi, Ekin Mert Daymaz kimdir? evi nerede, Ekin Mert Daymaz kimdir? nereli, Ekin Mert Daymaz kimdir? instagram, Ekin Mert Daymaz kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ekin Mert Daymaz kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ekin Mert Daymaz
Doğum tarihi: 2 Aralık 1990
Doğum yeri:  Hollanda
Boy: 1.85 cm
Kilo: 75 kg
Burcu: Yay
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, Manken
İnstagram hesabı için tıklayın

Ekin Mert Daymaz nereli? Kaç yaşında?

Ekin Mert Daymaz dizileri, insatgram, kimdir, yaş, boy, kilo, sevgilileri, dizileri, filmleri, babası, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ekin Mert Daymaz yaşamı ve biyografisi

Ekin Mert Daymaz Türk dizi ve sinema oyuncusu ve bunun yanı sıra mankendir. Katıldığı Best Model of World yarışması bir anda yaşamını değiştirdi. 2014 senesinde oynadığı Not Defteri adlı dizide Egemen rolü ile tanındı. En büyük çıkışını 2015 senesinde Çilek Kokusu adlı dizide yaptı.

Ekin Mert Daymaz 2 Aralık 1990 Hollanda Arnhem kentinde dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Sivas’tır. Eğitim yaşamına Hollanda’da başlayan Ekin Mert Daymaz Best Model of World müsabakasında üçüncü olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Haliç Üniversitesi’nde Antrenörlük ve Fitness bölümünde sürdü.

Ekin Mert Daymaz oyunculuk kariyerinden önce profesyonel olarak basketbol oynadı. Geçirdiği bir sakatlık nedeni ile basketbolu bıraktı. Daha sonra modellik yapmaya başladı. Best Model of World müsabakasında üçüncü oldu. Bu süreç onu sıra sıra ekranlara taşıdı.

Porfesyonel oyunculuk kariyerine 2014 senesinde “Not Defteri” dizisinde hayat verdiği “Egemen” rolü ile adım attı. Asıl ve en büyük çıkışını 2015 senesinde “Çilek Kokusu” dizisiyle gerçekleştirdi. Bu zamandan sonra birden fazla dizide boy gösterdi. 2018 senesinde ilk beyazperde deneyimini yaşadı ve “Aşktroloji” adlı sinema filminde “Cem” kişiliğine hayat verdi.

2019 senesinde Manisa’da Bedelli Askerlik yapan oyuncular içinde yer aldı. Dizileri ve filmleri kadar sevgilileri ile de magazin dünyasında çok fazla yer aldı.  Ekin Mert Daymaz sevgilileri; Melisa Döngel, Eliz Sakuçoğlu, Simay Barlas, Hande Erçel, Sezen Destina ve Hazal Filiz Küçükköse gibi isimlerle sevgili oldu.

Ekin Mert Daymaz 2020 senesinde “Gençliğim Eyvah” dizisinde “Ahmet” rolüne hayat veren isim oldu.

Ekin Mert Daymaz dizi ve filmleri

Ekin Mert Daymaz dizileri ve filmleri ile ilgili güncel bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

 • Gençliğim Eyvah (Ahmet) TV Dizisi
 • 2018 Yıllar Sonra TV Dizisi
 • 2018 Prangalı Yarim TV Filmi
 • 2018 Aşktroloji (Cem) Sinema Filmi
 • 2018 Ağlama Anne (Mert) TV Dizisi
 • 2018 Payitaht Abdülhamit TV Dizisi
 • 2017 Oğul – Korkuyorum Baba TV Dizisi
 • 2017 Kırlangıç Fırtınası (Şahin) TV Dizisi
 • 2016 Hayat Sevince Güzel (Savaş) TV Dizisi
 • 2015 Çilek Kokusu (Volkan) TV Dizisi
 • 2014 Not Defteri (Egemen) TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.