Efdal Altun kimdir, Efdal Altun kaç yaşında?

07.11.2021
484
Efdal Altun kimdir, Efdal Altun kaç yaşında?

Efdal Altun kimdir, biyografi bölümünde Efdal Altun biyografi sayfası ile karşınızdayız. Efdal Altun kaç yaşında?, Efdal Altun memleketi neresi, Efdal Altun facebook, Efdal Altun nereli, Efdal Altun instagram, Efdal Altun ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Efdal Altun kimdir? başlığımızın detayları..

Efdal Altun Kimdir – Efdal Altun Biyografi

1970 Ankara doğumlu Efdal Altun, 1992 senesinde Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Viyola Bölümü’nden Prof. Koral Çalgan’ın öğrencisi olarak pekiyi derece ile mezun oldu. 1990-1992 senelerı içinde Azerbaycan Devlet Sanatçısı Server Ganiev’in kurduğu Ganiev Dörtlüsü’nün üyesi olarak bir çok oda müziği konserinde görev aldı. 1990-1992 senelerı içinde Anadolu Oda Orkestrası’nda Grup Şefi olarak bir çok konserde yer aldı. 1992-98 senelerı içinde Eskişehir A.Ü. Devlet Konservatuvarı Viyola Bölümünde Öğretim Elemanı olarak görev yaptı. 1999-2008 senelerı içinde İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda Viyola ve Keman dallarında Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.

Yurt içi ve yurt dışında, solist, oda müziği ve orkestra üyesi olarak çok sayıda konser veren sanatçının olduğu orkestralar içinde Akdeniz Gençlik (Fransa), Grup Şefi olarak Pommersfelden Senfoni (Almanya), Grup Şefi olarak Das Treffen Opera (Almanya), Makedonya Filarmoni, Uluslararası Türk Senfoni, İstanbul Devlet Senfoni ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sayılabilir. A.Ü. Oda Orkestrası, Mersin Oda Orkestrası, Miam Oda Orkestrası, İstanbul Oda Orkestrası, Eskişehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Eskişehir Akademik Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konserler verdi. 05 Aralık 2006 tarihinde İ.T.Ü. Vakfı’nın Burs Kampanyası için gerçekleştirdiği konserde, dünyaca ünlü keman sanatçısı Alexander Markov’la birlikte oda müziği konseri verdi.

2007 senesinde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Sanatta Yeterlik Diploması alan Efdal Altun 1997 senesinden bu yana Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’ nda görev yapmakta, oda müziği çalışmalarına ise sürekli olarak çalıştırıcılığını Alban Berg Kuartet üyesi olan Gerhard Schulz’un yaptığı Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ile sürdürmektedir. Efdal Altun, Borusan Kültür ve Sanat Merkezi aracılığıyla kendisine verilen 1725 Testore yapımı Viyola ile çalmaktadır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.