Eda Nur Hancı Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

18.09.2021
357
Eda Nur Hancı Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Eda Nur Hancı Kimdir?, biyografi bölümümüzde Eda Nur Hancı Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Eda Nur Hancı Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Eda Nur Hancı Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(2) (0)
Ad Soyad Eda Nur Hancı
Meslek Oyuncu
Yaşı 25 (1996-01-23)
Boyu 1,74
Kilosu 60 KG
Burcu Kova
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Eda Nur Hancı Kimdir? Biyografi

Eda Nur Hancı, 23 Ocak 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini Terakki Vakfı Okulları Şişli Terakki Lisesi’nde 1 sene boyunca İngilizce hazırlık okumuş, bunun yanı sıra Almanca öğrenmiştir.  

Lise eğitiminin ilk senelerında dilini daha da geliştirmek için Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kalan Hancı, öğrencilik senelerında amatör olarak oyunculukla ilgilendiği için kendisini oyunculuk alanında daha da ilerletmeye karar vermiştir.  

Temel Oyunculuk eğitimini Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde alan oyuncu, eğitimini bitirdiktan sonra tiyatro oyunları ile sahne almaya başlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitim hayatına Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü ile devam eden Hancı, bu sürede Fransızca öğrendiği için oyun çevirileri de yapmıştır.  

Öğrencilik sürecinde doğaçlama tiyatro da yapan güzel oyuncu, bir süreliğine YouTube’da bir kanalın metin yazarı olarak çalışmıştır.  

İngilizce, Fransızca ve Almanca bilen Eda Nur Hancı, bunun bunun yanında Latince ve Eski Yunanca okuyabilmektedir.  

Arkadaşının vasıtasıyla BKM Mutfak oyuncu seçmelerine başvuru yapan Hancı, elemelerden geçerek Çok Güzel Hareketler Bunlar 2. Kuşak kadrosuna dahil olmuştur.  

Başarılı oyuncu şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Çok Güzel Hareketler 2’ adlı komedi programı ile seyirci karşısına çıkmaktadır.  

Kova burcu detaylarına sahip olan Eda Nur Hancı, 1.74 metre uzunlukta ve 60 kilogram ağırlıktadır.  

19 Ekim 2020 Pazartesi 22:13 21 Ekim 2020 Çarşamba 13:43
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.