Eda Baba, nereli, kaç yaşında?

03.02.2022
262
Eda Baba, nereli, kaç yaşında?

Eda Baba, biyografi sitemizde Eda Baba ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Eda Baba kaç yaşında?, Eda Baba memleketi neresi, Eda Baba evi nerede, Eda Baba nereli, Eda Baba instagram, Eda Baba ile alakalı her detay yazımızda..

Eda Baba Biyografi

Eda Baba kimdir, kaç yaşında, nereli?

Eda Baba müzisyen, şarkıcı, besteci ve söz yazarıdır. 31 Ocak 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Günümüz itibariyle 32 yaşındadır. Eski Bando grubunun solisti ve kurucu üyelerindendir. Youtube üzerinden seslendirdiği 45’lik cover şarkılarla sesini açıkladı ve tanınmaya başladı. Eda Baba Her Şey Seninle Güzel şarkısı ile popüler listelerde yer aldı.

Eda Baba yaşamı ve biyografisi

Eda Baba 31 Ocak 1989 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünde sürdürdü. Ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema bölümünde eğitim gördü ve mezun

oldu. Müzik piyasasına ilk kez 2005 senesinde başladı. Eda Baba müzik kariyerine youtube üzerinden seslendirdiği 45’lik coverları ile tanındı.  Eski Bando grubunun solisti ve kurucu üyesi olan Eda Baba Eski Bando grubunda 10 yıl boyunca solistlik yaptı. Satın aldığı ilk albüm Barış Manço Mançoloji

albümü olmuştur.

Profesyonel müzik kariyerine 2014 senesinde başladı. İlk 2014 senesinde albümü Renkli Şeyler müzik hayatına adım attı. Eda Baba müzik kariyerinin bunun yanında 2014 senesinde beyazperde de Köpek adlı sinema filminde de rol aldı. 2016 senesinde İstanbul Beyrut Paris adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu zamandan sonra bir çok lokasyonda solo konserler verdi. 2017 senesinde Mehmet Güreli’nin Zamboni Sokağı adlı müzik albümünde I Love You ve Une Ballade Contre Les Amours şarkılarını seslendirdi.  Güney Marlen’in Şişelere Mektuplar adlı albümünde Bir Şeyler Eksik ve Bedende Matematik şarkılarını seslendirdi. 2019 senesinde Bir Küçük Tebessüm ilk solo albümünü müzikseverlerle bir araya getirdi. Ayrıca 2020 Can Suyu albümüne imza attı. 2021 senesinde Üner Demir ile Düş Bahçeleri adlı şarkıyı seslendirdi.

Eda Baba; Sezen Aksu, Barış Manço, The Beatles, Edith Piaf, Ekin Beril, Kalben, Yael Naim, Melisa Karakurt gibi sanatçıları beğenerek dinlemektedir. Bir gün Sezen Aksu veya Charles Aznavour ile düet yapmak istediğini belirtmiştir. Sevdiği 3 şey ise; bilgisayarı, bitkileri ve gitarı. Eda Baba

bunun bunun yanında ünlü Hollywood yıldızı sinema oyuncusu Emma Watson ile benzerlik göstermektedir. Eda Baba Emma Watson benzetmesi ile de gündeme gelmiştir.

Eda Baba boy kilo ve hangi burç?

Eda Baba boyu 1.71 cm kilosu 58 kg ve burcu Kova.

Eda Baba sevgilisi?

Eda Baba sevgilisi yoktur. Şu aralar ilişkisi bulunmamaktadır.

Eda Baba Manuş Baba’nın nesi? Eda Baba gerçek adı?

Eda Baba Manuş Baba’nın yalnızca soyadı benzerliği bulunmaktadır. Eda Baba’nın gerçek adı Eda Baba’dır. Eda Baba Manuş Baba’nın nesi, aslen nereli, gerçek adı, evli mi, sevgilisi, kısaca yaşamı, vikipedi, imdb kaynaklı biyografi detaylarını derledik. 

Eda Baba albümleri

  • 2020 Can Suyu
  • 2019 Bir Küçük Tebessüm
  • 2016 İstanbul Beyrut Paris
  • 2014 Renkli Şeyler

Eda Baba dizileri ve filmleri

Eda Baba yer aldığı diziler? Eda Baba hangi dizilerde oynadı?

  • 2014 Köpek (Konuk oyuncu)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.