Ece Zaim kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
497
Ece Zaim kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ece Zaim kimdir?, biyografi sitemizde Ece Zaim kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ece Zaim kimdir? kaç yaşında?, Ece Zaim kimdir? memleketi neresi, Ece Zaim kimdir? evi nerede, Ece Zaim kimdir? nereli, Ece Zaim kimdir? instagram, Ece Zaim kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ece Zaim kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ece Zaim
Doğum tarihi: 29 Nisan 1988
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.70 cm
Kilo:  56 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli
Meslek: Sunucu, Yazar
İnstgaram hesabı için tıklayın

Ece Zaim nereli? Kaç yaşında?

Ece Zaim kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Ece Zaim eşi kim? Ece Zaim gelinlik, ilk eşi, soyadı, ailesi? Ece Zaim Açık Mutfak kitabının yazarı ve lezzetli tarifleri ile kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birilikte olacak.

Ece Zaim Hayatı ve biyografisi

Ece Zaim Türk Şef,  lezzet aşığı, TV Aşçısı ve bunun yanı sıra yemek kitabı yazarıdır. 2013 senesinde Türkmax Gurme’de yayına giren yemek programı Küçük Mutfak Sırları ile tanınmaya başladı.

Ece Zaim eşi

Ece Zaim 29 Nisan 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Çocukluk senelerı ve öğrenimine İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite yaşamına Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde sürdürdü. Üniversiteden mezun olduktan sonra çocukluk tutkusu olan mutfak dünyasından kopamadı ve Mutfak Sanatları Akademisi’nde Chef & Owner programına katılarak eğitim aldı. Ece Zaim lezzet yolculuğuna ilk adımını “Ulus 29’da” stajyer olarak attı. Bir sonraki durağı “Cento Per Cento Restaurant’da” makarna şefliği oldu. 2011 senesinde konsept ve tasarımı kendisine ait olan chef & owner olarak çalıştığı 40 farklı çeşit ürün barındıran pastanesi “Vanilla Bakery’i” kuran isim oldu. Lakin sonra bu işletmeyi devretti. “Pf Changs” grubunun tatlı menüsünde bulunan ürünleri hazırladı. Bailey’s markasının proje bazlı tatlı şefliğini üstlendi. Web siteleri için yemek tarifleri üzerine yazılar kaleme aldı.

Ece Zaim televizyon dünyası ile 2013 senesinde buluştu. Digiturk Turkmax Gurme ekranlarında “Küçük Mutfak Sırları” adlı yemek programını sundu. Crate & Barrel, Okan Üniversitesi ve ODTÜ Gastronomi Grubu ile workshoplar ve ODTÜ’de söyleşilerde yer aldı.  2014 senesinde “All for Kids” dergisinde “çocuklar için doğal lezzetler” temalı tarifleri 2015 Ekim sayısında yer aldı. 2015 senesinde Tv8’de ekranlarında yayına giren “Ver Fırına” müsabakasında Arda Türkmen ve Yağız İzgül ile jüri koltuğunda yer aldı. Ece Zaim tüm bilgi ve birikimlerinin olduğu 2018 basımı “Açık Mutfak” kitabını kaleme alarak piyasaya sürdü.

Ece Zaim şimdilerde markalara yiyecek içecek danışmanlığı ve sosyal platform içerik danışmanlığı hizmeti vermektedir. Ece Zaim yakın günlerde yeni 2 kitap çalışmasını sevenleri ile buluşturmaya hazırlanıyor. Bu kitaplardan ilki tatlı kitabı ve ikincisi ise çocuklar için sağlıklı yemekler kitabı olacak.

Ece Zaim ilk eşi soyadı

2 çocuk annesi olan Ece Zaim’in Demir ve Poyraz adında iki erkek çocuğu bulunmaktadır. Yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.