Ece Üner kimdir, Ece Üner kaç yaşında? Nereli

23.09.2021
869
Ece Üner kimdir, Ece Üner kaç yaşında? Nereli

Ece Üner (Show Haber Sunucusu) Kimdir?, Ece Üner kaç yaşında, Ece Üner memleketi neresi. Biyografi bölümümüzde Ece Üner (Show Haber Sunucusu) Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mesleği Spiker olan Ece Üner 21 Temmuz 1981 tarihinde doğmuştur. Ece Üner biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Ece Üner kimdir

Ece Üner (Show Haber Sunucusu)

Show TV Ana Haber Sunucusu olan ve gündem ile ilgili yaptığı yorumlarla sürekli olarak sosyal platformyı meşgul eden Ece Üner Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Nereden Mezun Olmuştur? Hangi Kanallarda Çalışmıştır? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır? Özge Ece Üner ile alakalı merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulacaksınızdır. 

Ece Üner Kaç Yılında Doğdu?

Ece Üner 21 Temmuz 1981 senesinde doğmuştur.

Ece Üner Nerede Doğdu?

Başarılı spiker İstanbul’da doğmuştur.

Ece Üner Esasen Nereli?

Esasen nereli olduğu bilinmemektedir.

Ece Üner Kaç Yaşında?

1981 yılı doğumlu olduğu için 39 yaşındadır.

Ece Üner Boyu Ve Kilosu Kaç?

Üner 165 cm boyunda ve 54 yaşındadır.

Ece Üner Göz Rengi Ne?

Göz rengi mavidir.

Ece Üner Burcu Ne?

21 Temmuz günü doğumlu olduğu için Yengeç burcudur.

Ece Üner’in Babası Kim?

Üner’in babası bir dönem CNN Türk’te genel müdürlük yapan Dinç Üner’dir.

Ece Üner Eşi Kim?

Ece Üner, 6 Şubat 2013 senesinde meslektaşı olan Deniz Bayramoğlu ile Roma’da evlenmiştir.

Deniz Bayramoğlu Kim?

Deniz Bayramoğlu, 1975 senesinde doğmuştur.1993’te İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi çevre mühendisliği bölümüne girdi. Üç yıl sonra, gazeteci olmak için eğitimini tamamlamadan bırakmıştır. CNN Türk’te başladığı sunuculuk kariyerine şuan Kanal D Ana Haber Bülteni sunucusu olarak sürdürmektedir.

Ece Üner Nereden Mezun Oldu?

Üner, lise eğitimini Koç Özel Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise eğitiminin sonrasında Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. Üner, Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği hususunda eğitim aldı.

Ece Üner Ne İş Yapıyor?

Ece Üner kariyerine 2003 Irak savaş için yabancı haber çevirmeni olarak görev alarak başlamıştır. Bu dönem Avrupa Birliği muhabir diğeride olmuştur. 2006’da CNN Türk’ün spor servisinde çalışan Üner 2007’de CNN Türk, 2009’da Habertürk sonrasında 2014’te Show Ana Haber’de çalışmıştır. 2015 tarihinde bıraktığı Ana Haber spikerliğine 8 Ocak 2018’de tekrar Show TV’ye geri dönerek devam etmiştir.

Ece Üner Hangi Televizyon Kanallarında Çalışmıştır?

2006: NTV

2006-2009: CNN Türk

2009-2017: Habertürk TV

2014-2015, 2018-: Show TV

Ece Üner Başarıları Ne?

2012 -Süleyman Demirel Üniversitesi Bilim ve Bahar Şenliği Ödülleri -En İyi Haber Spikeri

2012 -18. Siyaset Dergisi Ödülleri -Yılın En İyi Ana Haber Spikeri

2012- Evo’s Angels Dijital Dünyanın En’leri Ödülleri -En İyi Anchorwoman

2013- Evo’s Angels Dijital Dünyanın En’leri Ödülleri -Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri

2015 -Evo’s Angels Dijital Dünyanın En’leri Ödülleri -Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri

2018 -Türkiye – Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı Ödülleri -En İyi Kadın Spiker

2019 -MGD 24. Altın Objektif Ödülleri -Yılın Haber Spikeri

2020 -YTÜ 18. Yılın Yıldızları Ödülleri- En Beğenilen Haber Spikeri

2020 – 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri -En İyi Kadın Haber Sunucusu

Ece Üner Jülide Ateş Tartışması Ne?

Ece Üner, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk olduğunda, spikerliğe başladığı günlerde Julide Ateş ile alakalı bir anısını anlatmıştır. Üner, Ateş ile alakalı şöyle demiştir: “2014’te ilk Show Ana Haberi sunmaya başladığımda gençtim, yaşım ufaktü. Çok röportaj talebi geliyordu ve röportajlarda şöyle diyordum: ‘Nevşin Mengü, şu, bu, biz alandan geliyoruz. Bir gün Alibeyköy su baskınında, ertesi gün depremde, ertesi gün savaşta, cephede. Artık öyle Türkiye güzeli olup haber sunmak yok’ dedim, iki hafta sonra Jülide Ateş geldi yerime. Ben yerleri süpürerek çıktım” Julide Ateş, Ece Üner’in bu açıklamalarına karşın sosyal platform hesabından şöyle yanıt vermiştir:” Ece Üner ‘Yerime Türkiye Güzeli geldi demiş, gülmüş’ …Cevap vermeyecek misin? E desin… 2015’te yerine gelen birinin hâlâ Türkiye Güzeli olduğunu düşünüyorsa; biz de onunla birlikte güleriz n’apalım. Efendim ‘Zaten bilen biliyor’ demek kolay ama işte meslekte çok uzun kalınca ve arşivlemeyince, gittiğiniz haberleri parmaklarınızla sıra sıra saymayınca demek ki bilinmemekte… Ya da görmezden gelmek işlerine geliyor.1990 senesinde Türkiye Güzeli seçilen ben, üzerine Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdim, 91’de başladığım televizyonculuk maceramın ilk senelerında Youngstar Galaxy, İyi Günler Türkiye, Kadir Çelik’le Objektif gibi imza programlarda yer aldım… Sadece Objektif programı için yaptığım haber sayısı 50’nin üzerindedir, kusura bakmayın sıra sıra sayamayacağım ama hatırladığım kadarıyla, 1992 Kocaeli Cezaevi’nde hücrelere girdim, İstanbul Üniversitesi’nde yolsuzluk dosyalarına, Anadolu’nun türlü kentlerindeki haber dosyalarına imza attım. 1996-2007 zamanında 10 yıl TGRT’de, sel, deprem, güneş tutulması, İmralı, hal, itfaiye, gitmediğim haber kalmadı. Deprem demişken yalnızca Düzce ve İzmit’te sallanan binaların üzerinde değil; Yunanistan depreminde de sahadaydım. Yunan televizyonlarına konuk, Yunan gazetelerine manşet oldum. Arada artık hatırlamıyorum, kaç seçim yaşanıp kaç hükümet değiştiyse hepsinde yayındaydım.10 yıl TGRT, gezi zamanında NTV, sonra Habertürk… Ardından Show Haber’de tarihinin en yüksek ratinglerinin alındığı dönem, 2018′ de istifam ve şimdi 40 programı. Sahadan gelmiyorlar diyenlere selam”

Ece Üner Instagram Hesabı Nedir?

Ece Üner’in Instagram hesabı olan @eceunerofficial’in 50 bin takipçisi mevcuttur.

Adı Soyadı:
Ece Üner
Meslek:
Spiker
Doğum Tarihi:
21 Temmuz 1981
Boyu:
165 cm
Kilosu:
54 kg
Göz Rengi:
Mavi
Eşi:
Deniz Bayramoğlu
Burcu:
Yengeç
Eğitimi:
Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih Bölümü
Doğum Yeri:
İstanbul
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.