Ece Seçkin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
135
Ece Seçkin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Ece Seçkin Kimdir? Biyografisi, bölümünde Ece Seçkin Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Ece Seçkin Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ece Seçkin Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ece Seçkin

Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ece Seçkin, Müzik yaşamına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte başladı. Sadece piyano ve solfej üzerine müzik çalışmalarını sürdürirken, 1998 senesinde girdiği konservatuar sınavında, piyano bölümünü birincilikle kazandı.

Ece Seçkin, Müziğe olan tutkusunun bunun yanında Filiz Coşkuner’den bale dersleri alarak, hemen hemen 8 yıl kadar bale ve dans eğitimlerine sürdü. Lise senelerında kendi kurduğu müzik grubunun solistliği yapmaya başladı. Okul senelerında katıldığı çeşitli müzik yarışmalarında dereceler alan Ece Seçkin, 2006 senesinde Levent Arslan’dan özel şan dersleri almaya başladı.

2010 senesinde, müziğe çok uzak bir tercih yaparak, Bahçeşehir Üniversitesi ‘Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Hedefi, müziğin bunun yanında akademik alanda da başarı sağlamaktı. 2011 senesinde Ozan Doğulu ile tanışması müzik yaşamında dönüm noktası oldu. 2012 Temmuz ayına kadar süren 1 yıllık yoğun bir çalışma neticesinde, Ağustos 2012’de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde ilk albümü ‘BU NE YAA!’yı çıkararak müzik hayatına adım attı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.