Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
348
Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi, nereli, kaç yaşında?

Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi, biyografi sitemizde Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi kaç yaşında?, Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi memleketi neresi, Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi evi nerede, Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi nereli, Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi instagram, Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi ile alakalı her detay yazımızda..

Ece Gürsel Kimdir? Biyografisi Biyografi

Model, şarkıcı ve manken Ece Gürsel “para için soyundum” şeklinde açıklamaları ile gündem yarattı. Mesleğinin gereğini yapıyor şeklinde gelen yorumlar bir anda Ece Gürsel yaşamı ile ilgili bazı sorular ve merak uyandıran detayları akla getirdi. Peki, Ece Gürsel kimdir?Ece Gürsel Kaç yaşında? İşte biyografisi.

Ece Gürsel Biyografisi: Ece Gürsel, 11 Aralık 1982 senesinde Antalya’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Yıldız Gürsel’dir. Babası ise Tayfun Gürsel eski milli futbolcu olarak bilinen simalar içindedır. Ece Gürsel’in anne ve babası boşanmış ve ayrı hayatlarını sürdürmektedirler. Ece Gürsel’in Burçe Gürsel adında ablası da bulunmaktadır. Eğitim yaşamı Antalya’da geçen Ece Gürsel,  Antalya’nın Barbaros İlkokulu ve Atatürk Ortaokulunu bitirdiktan sonra Antalya Koleji’nde eğitimini sürdürdü. Lise öğrenimini Akdeniz Koleji’nde sürdürdü.

Ece Gürsel, üniversiteye hazırlanarak Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü kazandı ve 2002 senesinde bu üniversiteden mezun oldu.

Ece Gürsel, basketbol ile ilgilendiği senelerda sakatlık geçirmesi nedeni ile basketbol’u bırakmak zorunda kaldı. Bu durum ona yeni bir kapı açarak fiziki güzelliğini tercih ederek modellik kapılarını açmasına yol açtı.

Ece Gürsel, 1998 tarihinde çeşitli ajanslarda ve kataloglarda yer alarak modellik yapmaya yöneldi. 1999 senesinde gerçekleştirilen Miss Model Of Turkey müsabakasında ikincilik ödülünü aldı.

“2000 Star TV Güzellik Yarışması 2.si oldu. Yarışma sonrası Almanya Cosmopolit Ajans ile anlaşma imzaladı. “

2002 senesinde istanbul’a gelen şarkıcı Ece Gürsel, dönemin Başak Gürsoy Ajans’la 2 yıl anlaşarak mankenlik yapmaya başladı.

2003 senesinde katıldığı Best Model Turkey müsabakasında 2. seçildi.

2003 senesinde Malezya‘da Best Model International’da ülkemizi temsil ederek bu yarışmada 4. seçildi.

Ece Gürsel aynı yarışmada Best Body Vücut Güzeli de seçilmiştir.

Ece Gürsel’in yaşamını değiştiren en büyük faktör şüphesiz Hıncal Uluç‘la birlikte bir dergiye poz vermesidir.

2005 senesinde Haftalık dergisinin Sevgililer Günü sayısına Ece Gürsel Hıncal Uluç’la birlikte kapak olarak yer aldı.

“2008 senesinde Elif Nun İçelli‘den müzik eğitimi alarak 2011 senesinde söz ve müziği kendisine ait olan “Yarı Farkında” adlı albümünü müzikseverlerle bir araya getirdi. Müzik yapmayı da sürdürdü.

Başlıca Albümleri :
2011 – Yarı Farkında
2014 – Sadece
2015 – Aptal Olma

Ece Gürsel için yapılan aramalar

Ece Gürsel, Ece Gürsel biyografi, Ece Gürsel yaşamı, Ece Gürsel özgeçmişi, Ece Gürsel ile ilgili, Ece Gürsel doğum yeri, Ece Gürsel fotoğraf, Ece Gürsel video, Ece Gürsel resim, Ece Gürsel kimdir?, Ece Gürsel kaç yaşında?, Ece Gürsel nereli, Ece Gürsel memleketi, Ece Gürsel instagram, Ece Gürsel Twitter

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.