Ece Erken kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
78
Ece Erken kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ece Erken Kimdir, biyografi sitemizde Ece Erken ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ece Erken kaç yaşında?, Ece Erken memleketi neresi, Ece Erken evi nerede, Ece Erken nereli, Ece Erken instagram, Ece Erken ile alakalı her detay yazımızda..

Ece Erken Biyografi

Sunucu oyuncu Ece Erken Beyaz TV ekranlarında Bircan Bali ile birlikte “ Söylemezsem Olmaz” isimli magazin programında sunuculuk yapmaktadır. Güzel sunucu 11 Mayıs 1978 senesinde Çorlu’da dünyaya geldi. Babası subay, annesi ev hanımı.

Eğitim yaşamı İstanbul’da başladı. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Medya kariyerine çok erken yaşlarda başladı. 12 yaşında Kıbrıs’ta yayın yapan Bayrak Radyo Televizyon’da sunuculuk yapmaya başladı ve ekran yüzü oldu. Daha sonra Ankara’da Radyo Vizyon’da ve Radyo Genç’te görev aldı. İstanbul’a geldikten sonra bu kez Kral TV ekranlarında yer almaya başladı. Metropol FM, Alem FM, Show Radyo ve Radyo Viva’da görev aldı. Çeşitli televizyon kanallarında bulunan Ece Erken,  Star TV, dönemin kanalı olan  Kanal 6, Number One TV, Show TV,  Genç TV gibi kanallarda sunucu olarak çalıştı. 2000 senesinde TGRT ekranlarına yayına giren “Nilgün” adlı dizide başrolde yer alarak oyunculuk alanında da başarı gösterdi. 2002 senesinde “Aşk ve Gurur” dizisinde rol aldı. 2008 senesinde Tuncer Öztarhan ile evlendi. 1 sene sonra boşandı. Atv ekranlarında “Mavi Şeker” Enbe Orkestrası ile “Enbeyaz Geceler”. FOX TV’de “Aç Aç Kazan”  programı 2011 senesinde dönemin televizyon kanalı olan sonradan kapatılan Kanaltürk ‘te” Davut Güloğlu ile Hayata Gülerken” Beyaz TV’de “ Tatlım Benim” 2015 senesinde TRT 1’de yayına giren “İyi Fikir” programında yer aldı.

Günümüzde Beyaz TV ekranlarında Bircan Bali ile birlikte “ Söylemezsem Olmaz” isimli magazin programında yorumcu olarak bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.