Ece Dağıstan Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
525
Ece Dağıstan Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ece Dağıstan Kimdir?, biyografi sitemizde Ece Dağıstan Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ece Dağıstan Kimdir? kaç yaşında?, Ece Dağıstan Kimdir? memleketi neresi, Ece Dağıstan Kimdir? evi nerede, Ece Dağıstan Kimdir? nereli, Ece Dağıstan Kimdir? instagram, Ece Dağıstan Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ece Dağıstan Kimdir? Biyografi

Ece Dağıstan kimdir? Ece Dağıstan annesi ve bunun yanında müzisyen kimliği ile ön planda. Ece Dağıstan instagram hesabı ile gündemde oldu. Bilhassa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fazıl Say konserine katılması ile tüm gözler önce Fazıl Say’a sonrasında senelerdır birlikte olduğu Ece Dağıstan’a çevirirdi. Ece Dağıstan kimdir? Ece Dağıstan biyografi ve özel yaşamı merak konusu oldu. Ece Dağıstan Fazıl Say aşkı sürdürmekte mu? Peki, Ece Dağıstan yaşı kaç? Ece Dağıstan oğlu kim? Ece Dağıstan doğum tarihi nedir? İşte tüm yanıtları kim kimdir bölümümüzde sizlerle.

Ece Dağıstan biyografisi ve kariyeri

1976 senesinde dünyaya gözlerini açan müzisyen Ece Dağıstan İzmirlidir. Eğitim yaşamı, çocukluk ve gençlik senelerı İzmir’de geçti. Liseden mezun olduktan sonra Üniversiteyi 9 Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuarında bitirdi.  Seçil Akdil, Vedat Çorbacı ile çalıştı ve eğitim aldı. İşte Ece Dağıstan yaşamına ilişkin diğer bilgiler.

Ece Dağıstan, müzik kariyerine 1993 senesinde Viyana müzik akademisi konser piyanistliği ve müzik pedagojisi bölümleri ile başladı ve ilerletti. Aldığı eğitimler neticesinde sanatçı tek ve karma resitallerde yer alarak ismini duyurmaya başladı.”2018 senesinde Fazıl Say’ın şairlerimizden bestelediği şarkılardan bir araya gelen “Güz Şarkıları” isimli albümü Opera sanatçısı Güvenç Dağüstün ve Ece Dağıstan müzik sevenlerin beğenisine sunmuştur.” Ece Dağıstan Teoman ile de çalışmalar yaptı. Teoman’ın akustik projesi olan Yavaş Yavaş’ta piyanist olarak çalışmalarını sürdürdü.

Fazıl Say Ece Dağıstan ne kadar süredir birlikteler?

Fazıl Say ve Ece Dağıstan 2012 senesinden beri birliktedirler. Yaklaşık olarak 7 senedir birlikteliği devam eden çift evlilik yolunda adım atmaya başladıkları açıklanmıştır. Ece Dağıstan bir dönem medveya ablası Ceyda Dağıstan için büyük fedakarlık yapmış ve böbreğini ablasına vermişti.

Ece Dağıstan boyu kilosu ve burcu

Ece Dağıstan boyu 1.81 cm ve kilosu 62 kg. Ece Dağıstan burcu halen bilinmemektedir.

Ece Dağıstan önceden evlendi mi? Çocuğu var mı?

Ece Dağıstan önceden evlilikleri oldu mu? Çocuğu var mı? Bu suallerin cevabı net değildir. Lakin 2019 yılı itibari ile sevgilisi piyanist Fazıl Say ile evlilik çalışmaları yaptığı bilinmektedir. Ece Dağıstan kimdir? Sorusunu yanıtlamaya çalıştık. 

Ece Dağıstan Twitter hesabı için tıklayın. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.