Ebru Yaşar Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
315
Ebru Yaşar Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Ebru Yaşar Kimdir? Biyografisi, bölümünde Ebru Yaşar Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Ebru Yaşar Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ebru Yaşar Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ebru Yaşar

Ebru Yaşar, 8 Ağustos 1978 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. 1995 senesinin Mayıs ayında Ebru Yaşar ”Bu Sahilde” adlı ilk albümünü Burhan Çaçan’ın şirketinden piyasaya çıkardı.

İkinci klip “Vurulur Düşlerim” şarkısına çekildi. 1999 senesinin Şubat ayında İbrahim Tatlıses’in yardımıyla Ebru Yaşar “Seni Anan Benim İçin Doğurmuş” adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini Türk müzik piyasasında ispatladı.

Albüm aynı sene 1 milyon barajını geçerek yılın en fazla satan albümü oldu. O vakitler adı yoğun bir biçimde İbrahim Tatlıses ile anıldı ama iki sanatçı da bu tür yorumları kesinlikle reddettiler ve çok içten arkadaş olduklarını açıkladılar. 4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Ebru Yaşar, “Aşkımız Buraya Kadar” adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden “Aşkımız Buraya Kadar”, Yeminim Var” ve “O Değil” gibi birden çok hit şarkıya imza attı.

2006 senesinin Haziran ayında Yaşar “Yeşillenirim” adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albüm Ebru Yaşar’ın en fazla satan albümlerinden biri oldu. 27 Ekim 2008 tarihinde sanatçı İsmail YK ile düet yaptığı “Seni Seviyorum” adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır. Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar “Seviyorum Seni” albümünün ikinci klibini hareketli “Eğer” parçasının yeni versiyonuna çekti. Son Olarak Sinan Akçil imzalı “Kararsızım” adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm çalışmalarına da başladı.

24 Haziran 2011 Ebru Yaşar yeni albümü “Delidir” ile müzik hayatına dönüş yaptı. Üç dilde (Türkçe, Kürtçe ve Arapça) yorumladığı çıkış şarkısı “Delidir”, üç gün içinde elektronik ortamda 57.000 kişi aracılığıyla dinlendi ve izlendi. 2012 senesinin Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan “Ağlayamıyorum”u paylaşımı yaptı.

2013 senesinin Nisan ayında “Sanat-ı Ebru” adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.