Ebru Ünlü kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
905
Ebru Ünlü kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ebru Ünlü kimdir?, biyografi sitemizde Ebru Ünlü kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ebru Ünlü kimdir? kaç yaşında?, Ebru Ünlü kimdir? memleketi neresi, Ebru Ünlü kimdir? evi nerede, Ebru Ünlü kimdir? nereli, Ebru Ünlü kimdir? instagram, Ebru Ünlü kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ebru Ünlü kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ebru Ünlü
Doğum tarihi: 19 Temmuz 1990
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.67 cm
Kilo: 54 kg
Burcu: Yengeç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek:  Oyuncu, Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Ebru Ünlü nereli? kaç yaşında?

Ebru Ünlü kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Ebru Ünlü evli mi, sevgilisi, eşi kim? Ebru Ünlü dizileri, son hali vikipedi bilgileri, ile ilgili araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ebru Ünlü yaşamı ve biyografisi

Ebru Ünlü Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. 2013 senesinde başlayan oyunculuk kariyerinde en büyük çıkışını 2018 senesinde Söz dizisi ve hemen sonrasında 2019 senesinde Bir Zamanlar Çukurova dizisnde oynadığı Seher rolü ile yaptı.

Ebru Ünlü kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu

Ebru Ünlü 19 Temmuz 1990 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Çocukluk senelerı İstanbul Anadolu yakasında Üsküdar Kuzgucuk’ta geçti. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitimini sürdürdü. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar bölümünde eğitim aldı. Çocukluğunda astronot, sonrasında gazeteci ve bir sonraki düşü mülki amirlik oldu. Okul saatleri civarındayken lisanslı kısa mesafe koşucu oldu.  Lise saatleri civarında başlayan tiyatro ilgisini kısa süre sonra ailesinin desteği ile başladı. Müzik tutkunu olan Ebru Ünlü’ün hayranlık duyduğu sanatçılar içinde Şener Şen yar almaktadır.

Ebru Ünlü dizileri

Ebru Ünlü uzun yıllar tiyatro sahnesinde oyuncu olarak rol aldı. Dizi oyunculuğuna ilk kez 2013 senesinde “Galip Derviş” dizisi ile adım attı. Ardından bir çok yapımda rol aldı. İlk beyazperde filmi 2016 yapımı olan “Adam mısın” adlı sinema filmidir. Ebru Ünlü en büyük çıkışını 2018 senesinde “Söz” dizisinde oynadığı “Şükran” rolü ile yaptı. 2019 senesinde “Bir Zamanlar Çukurova” dizisinde “Seher” rolü ile zirve yaptı. 2020 senesinde “Zümrüdüanka” dizisinde rol alan Ebru Ünlü bekar olup yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Ebru Ünlü tiyatro oyunları

  • 2012 Sonlangıç

Ebru Ünlü dizileri ve filmleri

Ebru Ünlü yer aldığı diziler? Ebru Ünlü hangi dizilerde oynadı? Filmleri aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2020 Zümrüdüanka TV Dizisi
  • 2019 Bir Zamanlar Çukurova (Seher) TV Dizisi
  • 2018 Söz (Sükran) TV Dizisi
  • 2016 Sevda Kuşun Kanadında TV Dizisi
  • 2016 Adam mısın! Sinema Filmi
  • 2016 Muhtesem Yüzyil: Kösem (Eycan Hatun) TV Dizisi
  • 2015 Şehrin Melekleri TV Dizisi
  • 2013 Galip Derviş TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.