Ebru Timtik kimdir?, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
88
Ebru Timtik kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ebru Timtik kimdir?, biyografi sitemizde Ebru Timtik kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ebru Timtik kimdir? kaç yaşında?, Ebru Timtik kimdir? memleketi neresi, Ebru Timtik kimdir? evi nerede, Ebru Timtik kimdir? nereli, Ebru Timtik kimdir? instagram, Ebru Timtik kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ebru Timtik kimdir? Biyografi

Ebru Timtik nereli? Kaç yaşında?

Avukat Ebru Timtik kimdir, nereli, kaç yaşında? Ebru Timtik olayı, suçu nedir, neden tutukluydu? Ebru Timtik durumunun kötüleşmesi ile yaşamını yitirdi. Ebru Timtik yaşamı vikipedi ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. İşte Ebru Timtik yaşamı ve biyografisi.

Ebru Timtik yaşamı ve biyografisi

Ebru Timtik Avukat ve bunun yanı sıra Çağdaş Hukukçular Derneği üyesidir.  12 Eylül 2018 tarihinden bu yana DHKP-C silahlı terör örgütüne üye olması iddiası ile tutuklandı. Ağustos 2020 tarihinde Silivri T Tipi Cezaevi’nde ölüm orucu neticesinde fenalaşması ile gündeme gelmiştir. Ardından yaşamını kaybetmesi ile gündem oldu.

Ebru Timtik vikipedi

Avukat Ebru Timtik İstanbul Barosu’na kayıtlı avukatlardandır. Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi de olan Ebru Timtik  12 Eylül 2018 tarihinden bu yana cezaevinde yatıyor. DHKP-C silahlı terör örgütüne üye olduğu iddiasıyla tutuklanan Ebru Timtik “yakalanan örgüt mensuplarına örgüt talimatlarını ilettiği, örgütle içindeki irtibatı sağladığı, kuryelik yaptığı” gerekçesi ile İstanbul Silivri Burhaniye T Tipi Cezaevi’nde tutuklu kaldı. 133 gün ölüm orucunu ilerleten Ebru Timtik kötüleşmesi durumu ile Ağustos 2020 tarihinde Türkiye gündemine oturmuştur.

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, 20 Mart 2019 tarihinde Avukat Ebru Timtik ve Avukat Aytaç Ünsal  başta olmak üzere aralarında ÇHD üyesi 18 avukata toplam 159 yıl ceza verdi.

Ebru Timtik 27 Ağustos 2020 tarihinde yaşamını yitirdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.