Ebru Timtik kimdir, Ebru Timtik kaç yaşında? Nereli

23.09.2021
520
Ebru Timtik kimdir, Ebru Timtik kaç yaşında? Nereli

Ebru Timtik Kimdir?, Ebru Timtik kaç yaşında, Ebru Timtik memleketi neresi. Biyografi bölümümüzde Ebru Timtik Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mesleği Avukat olan Ebru Timtik Bilinmiyor tarihinde doğmuştur. Ebru Timtik biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Ebru Timtik kimdir

Ebru Timtik

Ebru Timtik Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Esasen Nereli? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Sevgilisi Kim? Nereden Mezun Olmuştur? DHKP-C ile Bağlantısı Ne? Ne Kadar Ceza Almıştı? Ebru Timtik Neden Öldü? Barolardan Ebru Timtik’in Ölümüne Tepki.

Ebru Timtik Kaç Yılında Doğdu?

Ne zaman dünyaya geldiğu ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Ebru Timtik Nerede Doğdu?

Nerede dünyaya geldiğu ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Ebru Timtik Esasen Nereli?

Esasen nereli olduğu bilinmemektedir.

Ebru Timtik Kaç Yaşında?

Kaç yaşında olduğu bilinmemektedir.

Ebru Timtik’in Boyu Ve Kilosu Kaç?

Boyu ve kilosu ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Ebru Timtik’in Göz Rengi Ne?

Göz rengi kahverengidir.

Ebru Timtik’in Burcu Ne?

Ebru Timtik’in doğum tarihi net olarak bilinmediğinden dolayı burcu ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Ebru Timtik’in Sevgilisi Kim?

Ebru Timtik’in sevgilisinin olup olmadığı bilinmemektedir.

Ebru Timtik Nereden Mezun Oldu?

Ebru Timtik’in eğitimi ile alakalı bir bilgi bulunmadığından mezuniyet bilgisi de bulunmamaktadır.

Ebru Timtik’in DHKP-C ile Bağlantısı Ne?

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi olan Ebru Timtik, İstanbul Barosu’na bağlı çalışan bir avukattır. Diğer 17 avukat dostlarıyla birlikte “terör örgütü yöneticiliği ve kullanıcı hesabı” suçlamalarıyla tutuklanmış, Timtik, DHKP-C kullanıcı hesabı suçlamasıyla cezaevine gönderilmişti. İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 20 Mart 2019’da görülen duruşmada mahkemenin gerekçesiyle “yakalanan örgüt mensuplarına örgüt talimatlarını ilettiği, örgütle içindeki irtibatı sağladığı, kuryelik yaptığı” suçlamaları yapılmıştı. 

Ebru Timtik Ne Kadar Ceza Almıştı?

Ebru Timtik’e aldığı suçlamalar karşısında 13 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.

Ebru Timtik Neden Öldü?

3 Şubat’ta diğer avukat dostlarıyla başladığı açlık grevini 10 Mart’tan sonra diğer dostlarının ara vermesine rağmen Ebru Timtik ara vermemiş, Aytaç Ünsal ile birlikte ölüm orucuna başlamışlardı. Timtik, 238. gününde Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Ebru Timtik’in cenazesi otopsi yapıldıktan sonra Gaze Cemevi’nde kılınan cenaze namazının sonrasında Gazi Mahallesi’nde bulunan mezarlığa, annesinin yanına defnedilecek.

Barolardan Ebru Timtik’in Ölümüne Tepki

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan: “Aylardır süren adil yargılanma çığlığını duymadılar. Kulaklarını kapatıp başlarını öte tarafa çevirenler, adaleti de vicdanı da katlettiler.”

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan: “Bu bir yargı cinayetidir! Gerçeğin ilmiği hep boynunuzda olsun, vicdanınız gün yüzü görmesin cübbeli katiller!”

Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun: “Ebru Timtik yaşama tutunamamış, göçmüş bu yaşamdan. Adalet Ebru için geç kaldın! Aytaç Ünsal için ses ver bari ne olur?”

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz: “Adil yargılanma talebiyle 238 gündür ölüm orucunda olan Av. Ebru Timtik’in yaşamını kaybetmesinin üzüntüsü içindeyiz. ‘Adalet neden gerekli?’ Sorusunun yanıtına bir kez daha, ‘Çünkü Adalet Yaşatır. Adaletsizlik öldürür’ diyoruz.Hukuk camiamıza ve ailesine başsağlığı dilerim.”

Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Candemir: “Talebi yalnızca adil yargılanmak idi. Tahliye olmayı Tedavi olmayı Artık görmekten bıktığı duvarlardan kurtularak Yeşilliklere koşmayı istediğini söylemişti Ama olmadı. Ebru Timtik tutuklu halde, bir hastane odasında ve görmekten bıktığı duvarların içinde yaşamını yitirdi.”

Amasya Barosu Başkanı Melik Derindere: “Önce ilk celse tahliye oldu, gün yüzü göremeden tekrar tutuklandı. Adil yargılanma ve adalet diyerek gitti. Biz yalnızca tweet atabildik.”

Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz: “Çok üzgünüm. Meslektaşımız Av. Ebru Timtik’i, bir insanı, bir canı yaşatamadık.

Adı Soyadı:
Ebru Timtik
Meslek:
Avukat
Doğum Tarihi:
Bilinmiyor
Boyu:
Bilinmiyor
Kilosu:
Bilinmiyor
Göz Rengi:
Kahverengi
Sevgilisi:
Bilinmiyor
Burcu:
Bilinmiyor
Eğitimi:
Bilinmiyor
Doğum Yeri:
İstanbul
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.