Ebru Gündeş Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

16.09.2021
446
Ebru Gündeş Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Ebru Gündeş Kimdir?, biyografi bölümümüzde Ebru Gündeş Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Ebru Gündeş Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Ebru Gündeş Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Ebru Gündeş
Meslek Sanatçı
Yaşı 46 (1974-10-12)
Boyu 1,60
Kilosu 55 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim İlköğretim
Eşi Reza Zarrab
Sevgilisi
Doğum Yeri İstanbul

Ebru Gündeş Kimdir? Biyografi

Ebru Gündeş, 12 Ekim 1974 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlköğretim eğitimini Ankara’da tamamlamış, sonrasında ailesiyle İstanbul’a yerleşmiştir.  

Eğitimini maddi sıkıntılar sebebiyle yarıda bırakmak zorunda kalan Ebru Gündeş, 1989 senesinde sesinin güzelliğiyle keşfedilmiştir. Fark edilen sesi ile aile dostları aracılığıyla Müjgan Ayvazoğlugil ile birlikte müzik yapımcısına götürülmüşlerdir. Neşe Demirkat da Gündeş’in sesinden etkilenerek, prodüktör Koral Sarıtaş ve Selçuk Tekay’a götürmüştür.  

Koral Sarıtaş’ın aracılığıyla 1991 senesinde ilk defa sahneye çıkan Ebru Gündeş, ilk deneyiminde Emel Sayın’ın vokalistliğini yapmıştır.  

1993 senesinde ise ‘Tanrı Misafiri’ ismiyle ilk albümünü müzik piyasasına sunmuş ve milyonluk satış rakamına ulaşmayı başarmıştır. Daha sonra ise ‘Tatlı Bela’ albümüyle büyük ses getirmiştir.  

1999 senesinde ‘Dön Ne Olur’ isimli albümünün stüdyodaki tanıtımı esnasında basın mensupları önünde beyin kanaması geçiren sanatçı, bundan dolayı bir müddet çalışmalarına ara vermiştir.

11 Mart 2000 gecesinde ise Bostancı Gösteri Merkezi’nde ilk konserini vermiş ve konserden elde ettiği tüm gelirini Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Vakfı Hastanesi Reanimasyon Kliniği’ne bağışlamıştır.  

Sanatçılığının bunun yanında oyunculuk da yapan Ebru Gündeş, Tanrı Misafiri, Fırtınalar, Affet Beni gibi yapımlarda da yer almıştır. Ayrıca Ebru ile Emrah Show, Ebru Gündeş Mega Show, Popstar Alaturka gibi programlarla sahneye çıkan sanatçı, son kez TV 8 ekranlarında yayına giren ‘O Ses Türkiye’ adlı müzik yarışmasının jüri üyelerinden biri olmuştur.  

Henüz 16 yaşında olmasına rağmen ilk evliliğini Hamdi Vardar ile yaşayan Ebru Gündeş, aynı yıl boşanmıştır. İkinci evliliğini ise 2002 senesinde Ömer Durak ile yaşamış ve bu birlikteliği de aynı yıl içinde son bulmuştur.  

2010 senesinde iş insanı Reza Zarrab ile üçüncü kez nikah masasına oturan Ebru Gündeş’in bu birlikteliğinden ise Alara adında kızı olmuştur.  

Terazi burcu detaylarına sahip olan Ebru Gündeş, 1.60 metre uzunlukta ve 55 kilogram ağırlıktadır.

Ebru Gündeş’in bazı albümleri:

1996 – Kurtlar Sofrası

1998 – Sen Allah’ın Bir Lütfusun

1999 – Dön Ne Olur

2003 – Şahane

2014 – Araftayım

2019 – Âşık

21 Aralık 2020 Pazartesi 23:26
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.