Ebru Baki Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
397
Ebru Baki Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ebru Baki Kimdir?, biyografi sitemizde Ebru Baki Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ebru Baki Kimdir? kaç yaşında?, Ebru Baki Kimdir? memleketi neresi, Ebru Baki Kimdir? evi nerede, Ebru Baki Kimdir? nereli, Ebru Baki Kimdir? instagram, Ebru Baki Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ebru Baki Kimdir? Biyografi

Ebru Baki Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Habertürk Ekonomi programı sunucusu kimdir? Diye merak edenler için Sabahları Habertürk ekranlarında Serdar Kuter ve önemli konuklarla ekonominin nabzını tutan programın sunucusu Ebru Baki, 1975 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Sevgisi, evli mi? Çocukları var mı? Soruları detaylarımızda…

Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra yine İstanbul’da üniversite eğitim hayatına sürdü.  Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü tamamlayan Ebru Baki, medya ve gazetecilik kariyerine Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi’nde staj yaparak merhaba dedi.

Üniversite senelerında hem çalışıp hem de okudu. Başarısı onu üniversitede okul birinciliğine yükseltti. Bir dönem Cumhuriyet dergide yaptığı çalışmalarla ödüller aldı.

Daha sonra yurtdışı eğitimleri başladı.

Eğitim yaşamına Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü’nde sürdü. Hürriyet Gazetesi’nde stajyer olarak başladığı kariyer yolculuğu  7 yıllık süren bir muhabirliğe dönüştü.

Gazetecilik kariyerinden sonra televizyon ekranlarında yer almaya başladı. İlk durağı CNN TÜRK ekonomi haberleri oldu. Burada 4 yıl boyunca ekonomi haberleri sundu. Ardından 2014 senesinde CNN TÜRK Ekonomi Haber Müdürü oldu.

CNN Türk’le bir süre sonra nokta koydu. Bu süreci bu kez Ebru  TGRT Haber devraldı.

Ebru Baki şimdilerde Habertük ekranlarında “Para Gündem’de isimli ekonomi programını Serdar Kuter ve Bülent Aydemir ile birlikte sağlamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.