Dr. İbrahim Uslu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
517
Dr. İbrahim Uslu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Dr. İbrahim Uslu kimdir?, biyografi sitemizde Dr. İbrahim Uslu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Dr. İbrahim Uslu kimdir? kaç yaşında?, Dr. İbrahim Uslu kimdir? memleketi neresi, Dr. İbrahim Uslu kimdir? evi nerede, Dr. İbrahim Uslu kimdir? nereli, Dr. İbrahim Uslu kimdir? instagram, Dr. İbrahim Uslu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Dr. İbrahim Uslu kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Dr. İbrahim Uslu
Doğum tarihi: 30 Temmuz 1966
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.73 cm
Kilo: 89 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Zeynep Karahan Uslu ile)
Meslek: Araştırma Görevlisi
Twitter hesabı için tıklayın

Dr. İbrahim Uslu nereli? Kaç yaşında?

Dr. İbrahim Uslu kimdir, nereli, kaç yaşında? Dr. İbrahim Uslu evli mi, eşi kim, çocukları var mı? Dr. İbrahim Uslu yorumları, hangi partili? Dr. İbrahim Uslu yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Dr. İbrahim Uslu yaşamı ve biyografisi

Dr. İbrahim Uslu Türk Akademisyen, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi’dir. Siyasal Araştırma uzmanı olan Dr. İbrahim Uslu bir dönem ANAR Araştırma Şirketi Genel Müdürlüğü ve Başkanlığı yaptı. Televizyon ekranlarında siyasal yorumları ile tanınmaktadır. Geçen zamanlarda Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili yorumları ile gündeme gelmiştir.

Dr. İbrahim Uslu 30 Temmuz 1966 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra 1983 ysenesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nde eğitim hayatına sürdü ve 1987 senesinde mezun oldu. Dr. İbrahim Uslu  yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Sosyal Politika üzerine bitirdi. Dr. İbrahim Uslu 1993 senesinde Amerika’ya gitti. Amerika Birleşik Devletleri’nde Doktora Seminerleri için yer aldı. Ardından 1999 senesinde İstanbul Üniversitesi’nde Sosyal Politika üzerine doktorasını bitirdi.

Dr. İbrahim Uslu akademik kariyerine 1988 senesinde İstanbul Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı ve 1999 senesinde kadar burada görev aldı. 1995 senesinde Yüksek Teknoloji Merkezi’nde Proje Koordinatörü olarak görev adlı. 1999’lu senelerın sonunda İstanbul Üniversitesi’nde bu kez Öğretim Üyesi kadrosuna dahil oldu. 2002 senesinde Bersay İletişim Danışmanlığı şirketinde Danışman oldu. 2003 senesinde Bersay İletişim Danışmanlığı Başkan Yardımcısına yükseldi. 2004 senesinde Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi “ANAR” Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Siyasal Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve Türkiye Araştırmacılar Derneği üyesi olan Dr. İbrahim Uslu Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. ve 24. dönem Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ile evli olup bu evliliğinden Melek adında bir kız çocuğu bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.