Döndü Sarıışık Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
930
Döndü Sarıışık Kimdir Biyografi ve Hayatı

Döndü Sarıışık Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde Döndü Sarıışık Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Döndü Sarıışık Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Döndü Sarıışık Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Döndü Sarışık Kimdir?Biyografi ve Hayatı

Döndü Sarıışık Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Döndü Sarıışık kimdir? Sarıışık, Türk haber kanallarının önemli isimlerinden biri olup televizyon kanalı olan TRT’nin bünyesinde çalışamaktadır. TRT kanalının Brüksel temsilciliğini başarılı bir biçimde sürdürmekte ve orada yaşayarak yurtdışındaki haber konusu olan durumlar ile ilgili bilgi sahibi olarak araştırma yapmaktadır. Esasen Ankaralı olan Döndü Sarıışık, işi gereği Ankara’da değil, Brüksel’de yaşamakta ve yaşamını orada idame ettirmektedir.

Döndü Sarıışık Nerelidir? Nerede Yaşamaktadır?

Ankara’da doğup ilkokulu ve ortaokulu Ankara’da tamamlayan Döndü Sarıışık gazetecilik mesleğini başarı ile sürdürmekte TRT’nin bünyesinde çalışarak doğru haberleri toplamakta ve haber spikerliği yaparak bu haberleri sağlamaktadır. Daha çok Brüksel üzerine haber çalışmaları yapmaktadır. Haber spikeri olan Döndü Sarıışık, mesleğe ilk kez 2002 senesinde atılmış ve o zamandan bu yana bir çok alanda başarılı haber sunumları yapmıştır. Sarıışık, 2002 senesinde İhlas Haber Ajansı’nda uzun bir süre boyunca Uluslararası Haber Editörü olarak çalışmış ve başarılı bir biçimde gazetecilik yapmıştır. Habercilik sektörü içinde adını çok fazla duyuran Sarıışık başarılı bir spiker olmasıyla da ses getirmiş ve ülkeler arası haberlerde yerini almıştır.

Nerelerde Çalışmıştır?

Döndü Sarıışık, İhlas Haber Ajansı’nda 7 yıl gibi uzun bir süre boyunca çeşitli haberler yapmış ve önemli görevlerde bulunmuştur. Bu uzun süreli çalışmanın sonrasında kariyer yaşamında başka bir dönüm noktası yaratarak 2007 senesinde işini başka bir yöne taşıdı ve Hürriyet Daily News’e transfer olarak iş yaşamına bu ajansta sürdü. Lakin bu haber ajansında da 10 aylık kısa bir süre diliminde çalıştıktan sonra yine aynı sektör içinde kalarak iş değişikliği yaptı ve bu sefer uzun yıllar haber spikeri olarak çalışacağı TRT’ye geçti.

Başarılı bir haber spikeri olan Döndü Sarıışık, TRT bünyesinde başarılı çalışmalarıyla tanınmakta ve özellikle ülkeler arası alanda tanınarak hem ülke genelini ilgilendiren hem de dünya çapında ve yurtdışını ilgilendiren haberleriyle bilinmekteydi. Bu beceri ve kabiliyeti aracılığıyla TRT’nin Brüsel Temsilciliği’ne geçerek Brüksel kenti içinde önemli haberler yapmakta ve bu haberlerin taşıdğı değeri TRT’ye sağlamaktadır. Ekranlarda boy gösteren Sarıışık, görünümünde de önemli bir değişikliğe giderek başörtülü bir biçimde haberlerini sunmaya sürdürmektedir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.