Dolunay Soysert Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
119
Dolunay Soysert Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Dolunay Soysert Kimdir? Biyografisi, bölümünde Dolunay Soysert Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Dolunay Soysert Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Dolunay Soysert Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Dolunay Soysert

Dolunay Soysert, 25 Mart 1973 senesinde Adana’da dünyaya geldi. Ortaokul ve Liseyi Özel Moda Koleji’nde bitirdiktan sonra, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda çalışmıştır. Kamerayla ilk tanışması Cumhuriyet filminde Latife Hanım’ı canlandırması ile oldu.

Dolunay Soysert, Nebraska Üniversitesi Drama ve Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. ABD’den döndükten sonra Sultan Makamı ve Omuz Omuza dizilerinde rol almıştır.

1990’lı senelerda Kaygısızlar, Çılgın Bediş, Baskül Ailesi gibi ünlü dizilerde rol alan Dolunay Soysert, 2003 senesinde Bir İstanbul Masalı adlı dizide Derya Taylan’ı canlandırdı.

2006 senesinde Bebeğim adlı dizide Özgü Namal ve Barış Falay ile birlikte rol alan Dolunay Soysert, Dolunay Soysert, 26. Uluslararası İstanbul Film Festivali açılış merasimi sunuculuğunu Sinan Tuzcu ile 19. Ankara Uluslararası Film Festivali açılış merasimi sunuculuğunu Emre Karayel ile yaptı.


2008-2009 senelerı içinde yayına giren Benim Annem Bir Melek dizisinde Oya Başar, Ali Sunal ve Tarık Ünlüoğlu ile birlikte rol alan Dolunay Soysert, Ece Turuncu’yu oynadı. 2011 senesinde Başrolde Aşk dizisinde ise Ceyda karakterini oynadı.

Doluny Soysert, 2013 Eylül ayında yayınlanmaya başlayan Kayıp dizisinde Mete Horozoğlu, Aslı Enver, Kaan Taşaner ve Erkan Can Kartal ile birlikte rol aldı.

9 Temmuz 2006 tarihinde oyuncu Sinan Tuzcu ile evlenen Dolunay Soysert, 2016 senesinde boşandı.

Dolunay Soysert, son kez 2016 senesinde Çifte Saadet dizisinde Fikret Kuşkan ve Şebnem Bozoklu ile birlikte rol aldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.