Doğu Can Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

17.09.2021
849
Doğu Can Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Doğu Can Kimdir?, biyografi bölümümüzde Doğu Can Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Doğu Can Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Doğu Can Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Doğu Can
Meslek Oyuncu
Yaşı 35 (1986-02-10)
Boyu 1,94
Kilosu 87 KG
Burcu Kova
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yasemin Demirci
Doğum Yeri İstanbul

Doğu Can Kimdir? Biyografi

Doğu Can, 10 Şubat 1986 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.  

Öğrencilik senelerında üniversite bünyesindeki oyunlarda oynamaya başlamış ve kariyerine oyunculuk alanında devam etme kararı almıştır.  

Eğitimine sürdürmekte olan Doğu Can, İstanbul Bilgi Üniversitesi Felsefe ve Toplumsal Düşünce alanında yüksek lisans yapmaktadır. Ayrıca müzikle de yakında zamandan alakalı olan oyuncu, piyano, gitar ve bağlama çalabilmektedir. Ve binicilik yapmaktadır.

Tiyatro Medresesi yürütücü ekibinden biri olmuş, ‘Ben Tek Siz Hepiniz’ isimli tek kişilik gösterinin de hem yazarı ve hem de oyuncusu olmuştur.  

Müsadenizle, Bir Meşrutiyet Faciası Yahut Gündüzlerimiz, İçimde Kalmasın, 2. Sezon Birinci Bölüm, Duvar Öyküsü, Ölü Canlar gibi birden fazla oyunda da bulunan Doğu Can, ilk dizi oyunculuğu deneyimini ise 2018 senesinde ‘Diriliş Ertuğrul’ ile yaşamıştır.  

Haftasonu adlı kısa filmde Onur rolünü canlandıran tecrübeli oyuncu, şimdilerde ise Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Ramo’ adlı dizide Arap kişiliğine hayat vermektedir.

Kova burcu detaylarına sahip olan Doğu Can, 1.94 metre uzunlukta ve 87 kilogram ağırlıktadır.

Doğu Can’ın yer aldığı diziler ve filmler:

2018 – Diriliş Ertuğrul (TV Dizisi)

2018 – Haftasonu (Onur) (Kısa Film)

2020 – Ramo (Arap) (TV Dizisi)

10 Ocak 2021 Pazar 18:04 10 Ocak 2021 Pazar 18:05
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.