Doğduğun Ev Kaderindir Burhan Kim? Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir Ve Nereli? Dizileri

26.10.2021
110
Doğduğun Ev Kaderindir Burhan Kim? Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir Ve Nereli? Dizileri

Doğduğun Ev Kaderindir Burhan Kim? Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir Ve Nereli? Dizileri, biyografi sitemizde, Doğduğun Ev Kaderindir Burhan Kim? Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir Ve Nereli? Dizileri başlığı altında makale bir araya getirdik. Doğduğun Ev Kaderindir Burhan Kim? Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir Ve Nereli? Dizileri biyografisi yazımızda…

Doğduğun Ev Kaderindir Burhan Kim? Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir Ve Nereli? Dizileri

TV8 ekranlarında yayına giren Doğduğun Ev Kaderindir dizisindeki Burhan kişiliği aslında kim? Gerçek adı nedir? Müjgan’ın aşkı ve Mehdi’nin baş düşmanı Burhan’ı canlandıran Teoman Kumbaracıbaşı kimdir ve nereli? Kaç yaşında? Oyuncunun dizileri ve filmleri. Evli mi? Sevgilisi var mı? Boyu, burcu ve kilosu. İnstagram adresi. Hakkında bilgiler içeren ayrıntılı biyografi yazısı. Vikipedi bilgileri. Kısa olarak yaşamı.

Doğduğun Ev Kaderindir Burhan Kim? https://youtu.be/6S4gRlHqlFk

Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir?

Teoman Kumbaracıbaşı oyuncu, müzisyen ve seslendirme sanatçısıdır.
Arjantinli bir anne ile, Türk bir babanın oğlu olarak 18 Ekim 1971 tarihinde Arjantin’de dünyaya gözlerini açtı.
6 yaşındayken Türkiye’ye geldi. Türkçeyi ilkokulda öğrendi.
Küçük yaşlardan bu yana müziğe ilgi duydu ve mandolin, keman gibi müzik cihazlarıni çalmayı öğrendi.
Liseyi İstanbul Avusturya Lisesi’nde okudu.
Tiyatroyla da ilk kez okul tiyatrosunda tanıştı.
Liseyi bitirdikten sonra üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü’nde bitirdi.
Daha sonra tiyatro oyunlarında sahne almaya başladı ve şimdiye kadar birden çok tiyatro oyununda filmde ve dizide yer aldı.

Teoman Kumbaracıbaşı Dizileri Ve Filmleri

2003 senesinde yayına giren “Yazı Tura” filmi, ilk uzun soluklu filmi oldu ve bu filmde oynadığı Teoman kişiliği ile adından söz ettirdi.
Daha sonra Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat ile birlikte “Aşka Sürgün” isimli dizide “Arda ve Civan Azizoğlu” karakterlerini canlandırdı.
Bugüne kadar Eyvah Eyvah, ‘Binbir Gece’,’Güneşin Kızları’,’Kördüğüm’, Avlu gibi saymakla bitmeyecek önemli yapımlarda yer alarak seyircinin hafızasında yer etmeyi başardı.

12 . Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde “Yazı Tura” filmindeki karakteri ile “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü aldı. 15 . Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde de “Made in Europe” adlı filmdeki karakteri ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

Oyunculukla eş zamanlı olarak müzik kariyerini de sürdüren sanatçı şimdiye kadar çeşitli müzik grupları kurdu, albümler çıkarttı ve Türkiye’nin birden çok yerinde de konserler verdi.

Şu aralar TV8 ekranlarında yayına giren Doğduğun Ev Kaderindir isimli dizide Burhan kişiliğine hayat veriyor ve sergilediği oyunculuk performansı ile diziye damga vurmuş durumda.

Yaşantısını İznik’te sürdüren ve bir çocuk babası olan ünlü isim motosiklet tutkunudur.
Kedileri, köpekleri çok seviyor ve doğa ile baş başa kalmak vazgeçilmezlerinden.
Mütevazi bir yaşantı sürdüren oyuncu, etrafında egoları olmayan, sosyal meselelere hassas, ne iş olsa yapma kapasitesi olan bir isim olarak tanınıyor.

Bir dönem kendi yaptığı süt reçellerini sattı ve yaptığı iş nedeni ile basında yer aldı.
O dönem pazarda süt reçeli satması basın aracılığıyla dizi sektörüne karşı yapılmış bir protesto olarak yansıtılsa da yalnızca bir işti ve röportajlarında
konuya açıklık getirdi.

Teoman Kumbaracıbaşı Boyu, Burcu Ve Kilosu

En son merak edilebilecek şu klasik bilgileri de verelim.
Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilen Teoman Kumbaracıbaşı bekardır. Terazi burcudur. 1.81 boyunda ve 74 kilodur.
Sosyal medyayı aktif biçimde kullanmaktadır ve bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile İnstagram hesabında 12 bin takipçisi yer alıyor.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/teoman.kumbaracibasi/

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.