Doğan Ürgüp kimdir, Doğan Ürgüp kaç yaşında?

06.11.2021
173
Doğan Ürgüp kimdir, Doğan Ürgüp kaç yaşında?

Doğan Ürgüp kimdir, biyografi bölümünde Doğan Ürgüp biyografi sayfası ile karşınızdayız. Doğan Ürgüp kaç yaşında?, Doğan Ürgüp memleketi neresi, Doğan Ürgüp facebook, Doğan Ürgüp nereli, Doğan Ürgüp instagram, Doğan Ürgüp ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Doğan Ürgüp kimdir? başlığımızın detayları..

Doğan Ürgüp Kimdir – Doğan Ürgüp Biyografi

1956 senesinde Sivas Merkez’e bağlı Uluanak Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlk-orta ve lise tahsilini Sivas’ta bitirdi. Ankara’da başladığı Yüksek Öğrenimini Erzurum’da bitirdi.

Sivas’ta başlayan ticari yaşamını, Ankara’da kurduğu ortaklıklarla sürdürdi. 1996 senesinde Ankara’da ortaklarıyla bir boya fabrikası kurdu ve 2008 senesinde da Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde yalıtım malzemeleri üretecek yeni bir fabrika açarak ticari yaşamını sürdürdi.

Sosyal yaşamında da son derece girişimci bir yapıya sahip olması sebebiyle gurbette yaşayan Sivaslıları dernekler vasıtasıyla bir araya getirmeye çalıştı. Bu bağlamda Sivas Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sivaslı İl ve İlçe Dernekleri birliğinden bir araya gelen Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu (ASİDEF)’nun Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

BBP Sivas Belediye Başkanı adayı olarak girdiği  2009 Yerel Yönetimler Seçimlerini kazanarak Sivas Belediye Başkanı oldu.

Doğan Ürgüp, Makbule Ürgüp ile evli  ve  üç çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.