Dilge Timoçin kimdir, Dilge Timoçin kaç yaşında?

07.11.2021
433
Dilge Timoçin kimdir, Dilge Timoçin kaç yaşında?

Dilge Timoçin kimdir, biyografi bölümünde Dilge Timoçin biyografi sayfası ile karşınızdayız. Dilge Timoçin kaç yaşında?, Dilge Timoçin memleketi neresi, Dilge Timoçin facebook, Dilge Timoçin nereli, Dilge Timoçin instagram, Dilge Timoçin ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Dilge Timoçin kimdir? başlığımızın detayları..

Dilge Timoçin Kimdir – Dilge Timoçin Biyografi

Dilge Timoçin, 1980 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde mezun olan Dilge Timoçin, Mesleğe 20 yaşında NTV’de başladı. Mithat Bereket idaresindeki dış haber masasında stajla etkili olan kariyeri, NTV’nin farklı kademelerinde sürdü.

2008’de Erdoğan Aktaş idaresindeki Habertürk TV’ye transfer oldu, dış haber sorumlusu olarak görev yaptı. ShowTV’de dış haber editörü ve spiker olarak çalışan Timoçin, Al Jazeera Türk’ün kuruluş aşamasında yer aldı, Al Jazeera İngilizce için prodüktörlük yaptı. Dilge Timoçin son haftalarda serbest çalışıyor ve Reuters, Deutsche Welle gibi yabancı basın kuruluşlarına prodüktörlük yapıyordu

Dilge Timoçin, ABD/Washington merkezli basın kuruluşu Voice of America, bünyesinde çalışmaktadır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.