Diletta Leotta kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
835
Diletta Leotta kimdir, nereli, kaç yaşında?

Diletta Leotta Kimdir, biyografi sitemizde Diletta Leotta ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Diletta Leotta kaç yaşında?, Diletta Leotta memleketi neresi, Diletta Leotta evi nerede, Diletta Leotta nereli, Diletta Leotta instagram, Diletta Leotta ile alakalı her detay yazımızda..

Diletta Leotta Biyografi

Diletta Leotta 16 Ağustos 1991 senesinde İtalya Katanya eyaletinde dünyaya gözlerini açtı. Tam adı ile Guilia Diletta Leotta eğitim yaşamına Katanya eyaletinde başladı. Lise senelerından sonra Hukuk alanında öğrenim gören Diletta Leotta Roma Luiss Üniversitesi’nde eğitim hayatına sürdü. Anne ve babası Ofelia Castorina ve Rori Leotta’dır. Ayrıca Mirko Leotta adında kardeşi bulunmaktadır.  

Diletta Leotta vikipedi

Diletta Leotta hem sunucu, hem spor yorumcusu ve sosyal platform fenomenidir. Aynı zamanda ünlü şirketlerin markaların reklam yüzü oldu. Helbiz, Youth Milano, Kia Motors İtalia ve ODS reklamlarında rol aldı. 2016 senesinde özel fotoğrafları çalındı ve İtalyan basınında ve dünya çapında bi hayli yankı uyandırdı.

Diletta Leotta ve Can Yaman

Diletta Leotta özel yaşamı ile de gündeme geldi. 2016 senesinde ünlü iş adamı Matteo Mammì ile aşk yaşadı.  2019 senesinde İtalyan boksör Daniele Scardina ile birlikte olmaya başladı. 2020 senesinde futbolcu Zlatan İbrahimoviç ile aşk yaşadı. 2021 senesinde Türk oyuncu Can Yaman ile aşk iddiaları ile gündeme geldi.

Diletta Leotta sevgilileri

Oynadığı filmler içinde “7 Hours to Win Your Heart” yer alırken Scegli di sorridere adında kaleme aldığı kitabı bulunmaktadır. 2021 senesinde 7 milyonu aşkın takipçisi bulunan Diletta Leotta DAZN için Serie A yayınlarını sundu. 2020 senesinde Sanremo Müzik Festivali’nin sunuculuğunu yaptı. 2018 senesinde  Gianluca Di Marzio ve Luca Marchegiani ile Sky Sport erkanlarında Serie B maçlarını sundu.

Diletta Leotta estetik

Can Yaman sevgilisi İtalyan spiker ve sunucu Diletta Leotta boyu 1.75 cm kilosu 56 kg burcu Aslan.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.