Dilek Türkan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

28.10.2021
151
Dilek Türkan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Dilek Türkan Kimdir? Biyografisi, bölümünde Dilek Türkan Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Dilek Türkan Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Dilek Türkan Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Dilek Türkan

Dilek Türkan, 25 Mayıs 1978 senesinde Balıkesir’de dünyaya geldi. 1994 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ses eğitimi bölümüne girdi ve 1999’da mezun oldu. 1996 senesinde TRT İstanbul Radyosu’na girdi. İstanbul ve Ankara radyolarında ve TRT Televizyonu’nda programlar yaptı.

Dilek Türkan, İstanbul Hanımları grubu ve İncesaz grubu başta olmak üzere çeşitli gruplarla konserler verdi. Yarkın Ritim Grubu’nun Kervansaray, İncesaz’ınDört/Mazi Kalbimde ve Altı/Kalbimdeki Deniz albümlerinde solist ve yine İncesaz’ın Üç/İstanbul’a Dair albümünde vokal olarak yer aldı. Bunların bunun yanında kendisine ait dizi müziği ve Türk müziği albümleri mevcuttur.

Dilek Türkan, 2005 yılnda Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu’na ve 2006 senesinde İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’na ses sanatçısı olarak katıldı. 2009senesinde 2008 Mavi Nota Müzik Ödülü’nü kazandı.

Dilek Türkan, 18 Haziran 2013 tarihinden bu yana İncesaz ile yollarını ayırmıştır. TRT İstanbul Radyosu klasik kemençe sanatçısı Derya Türkan ile evlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.