Dilek İmamoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
129
Dilek İmamoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Dilek İmamoğlu kimdir?, biyografi sitemizde Dilek İmamoğlu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Dilek İmamoğlu kimdir? kaç yaşında?, Dilek İmamoğlu kimdir? memleketi neresi, Dilek İmamoğlu kimdir? evi nerede, Dilek İmamoğlu kimdir? nereli, Dilek İmamoğlu kimdir? instagram, Dilek İmamoğlu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Dilek İmamoğlu kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Dilek Kaya İmamoğlu
Doğum tarihi: 18 Kasım 1974
Doğum yeri: Trabzon
Boy: 1.70 cm
Kilo: 55 kg
Burcu: Akrep
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Ekrem İmamoğlu ile)
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Dilek İmamoğlu nereli? Kaç yaşında?

Dilek İmamoğlu kimdir, boyu, kaç kardeş, yaş, Alevi mi, burcu, dergi, tiyatro, eğitim? Dilek İmamoğlu Trabzon’un neresinden? Babası kimdir? Eğitimi, Ekrem İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Dilek İmamoğlu yaşamı ve biyografisi

Dilek İmamoğlu 2019 Yerel Seçimlerinde seçilen İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşidir. Ekrem İmamoğlu’nun 2019 seçimlerinde tanındı.

Dilek İmamoğlu Trabzonun nersinden

Dilek İmamoğlu 18 Kasım 1974 senesinde Trabzon’da dünyaya gözlerini açtı. Dilek İmamoğlu 10 kardeştir. Eğitim yaşamına Trabzon’da başlayan Dilek İmamoğlu liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü’nde sürdürdü. Daha sonra akademik olarak Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans tezler hazırladı.

Dilek İmamoğlu 18 Kasım 1995 tarihinde Ekrem İmamoğlu ile nikah masasına oturdu. Bu evliliklerinden 1997 senesinde Mehmet Selim, 2005 senesinde Semih ve 2011 senesinde Beren adında üç çocuğu dünyaya gözlerini açtı.

Dilek İmamoğlu medveya tanınmadan önce Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ile İstanbul’da tekerlekli sandalye ile dolaşarak farkındalık yaratmıştır. Dilek İmamoğlu 31 Mart 2019 yerel seçimlerde Ak Parti adayı Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım ile kendi fotoğraflarının kıyaslandığı gerekçesi ile koyduğu iyi niyetli dürüst tavrından dolayı takdir elde etmiştir. 

Dilek İmamoğlu 2019 Ekim ayında “İmamoğlu Madame Figaro Türkiye dergisinin kapağında “İstanbul’un First Lady’si” başlığı ile yar aldı.

2020 senesinde ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aracılığıyla kaleme alınmış ‘Devran’ adlı kitabın tiyatrosuna katılan isim olmuştur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.