Dilaver Gür kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
674
Dilaver Gür kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Dilaver Gür kimdir?, biyografi sitemizde Dilaver Gür kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Dilaver Gür kimdir? kaç yaşında?, Dilaver Gür kimdir? memleketi neresi, Dilaver Gür kimdir? evi nerede, Dilaver Gür kimdir? nereli, Dilaver Gür kimdir? instagram, Dilaver Gür kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Dilaver Gür kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Dilaver Gür
Doğum tarihi: 10/10/1949
Doğum yeri: Malatya
Boyu: 1.80 cm
Kilo:  87 kg
Burcu:  Terazi
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli
Meslek:  Mühendis, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Dilaver Gür kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Hababam Sınıfı oyuncuları Dilaver Gür kimdir? Dilaver Gür öldü mü? Son hali? Hangi filmlerde oynadı? Evli mi? Çocukları var mı? Nerede yaşıyor? Dilaver Gür kimdir, nereli, kaç yaşında? Boyu, kilosu ve burcu kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Dilaver Gür yaşamı ve biyografisi

Dilaver Gür Yeşilçam Sinema oyuncusu. 1975 senesinde Hababam Sınıfı sinema filminin 3 serisinde rol alan isim oldu. Asıl mesleği Mühendislik olan Dilaver Gür 1976 yılına kadar oyunculuk kariyerini sürdürdü. Ardından serbest mühendislik yaparak yaşamına sürdü.

Hababama Sınıfı oyuncularından Dilaver Gür 10 Ekim 1949 senesinde Malatya’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Malatya’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversiteyi kazanarak eğitim hayatına İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde Mühendislik Bölümünde sürdü.

Oyunculuk kariyerine üniversitede öğrenciyken 1975 senesinde gazetede yayına giren bir ilana başvurması ile başladı. Bu ilan 1975’li senelerın en fazla bi hayli beğeni alan sinema filmlerinden “Hababam Sınıfı”’dır.  Rıfat Ilgaz’ın eseri olan “Hababm Sınıfı” serilerinin yönetmen koltuğunda dönemin ünlü isimlerinden i Ertem Eğilmez yer almıştır. Dilaver Gür o senelerda Mühendis olduğu için yönetmen Ertem Eğilmez’in talebi üzerine kaçış planını tahtaya çizen kişi olarak da bilinmektedir.

Dilaver Gür oyunculuk kariyerine ilk kez 1975 yapımı olan “Ah Nerede” adlı Yeşilçam sinemasında “Kumarbaz”ı oynayarak adım attı. Aynı yıl içinde 1975 senesinde “Hababam Sınıfı ve Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” adlı sinema filmlerinde oynamaya başladı. 1976 senesinde Hababam Sınıfı serisinin 3. filmi olan “Hababam Sınıfı Uyanıyor” sinema filminde rol aldı. Bu film oyunculuk kariyerinin en bük çıkışı ve en son film projesi oldu. Dilaver Gür 1975 Yeşilçam Sineması’ndan sonra 1980’li ve 1990’lı senelerdan günümüze kadar hiçbir film yapımın içinde yer almadı.

Bir süre İstanbul’da yaşadıktan sonra memleketi olan Malatya’ya geri döndü. Bugün onlarca yayınında “Hababam Sınıfı” anılarını anlattığı videoları bulunmaktadır. Dilaver Gür yaşamını Malatya sürdürmekte olup Serbest İnşaat Mühendisliği yapmaktadır. Aynı zamanda “Malatya Doğanşehirliler Derneği Başkanlığı “görevini ” Tenis Federasyonu Malatya İl Temsilciliği” görevini ve yerel kanal olan TV Malatya’da program sunmakta ve yazarlık yapmaktadır. 40 yaşında evlenen Dilaver Gür’ün bu evliliğinden 2 çocuğu bulunmaktadır.  

Dilaver Gür dizi ve filmleri

Dilaver Gür oynadığı filmler, oynadığı sinema filmleri güncel olarak aşağıda bulunmaktadır.

  • Hababam Sınıfı Uyanıyor (Dilaver) Sinema Filmi 1976
  • Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (Dilaver) Sinema Filmi 1975
  • Hababam Sınıfı (Dilaver) Sinema Filmi 1975
  • Ah Nerede (Kumarbaz) Sinema Filmi 1975

Dilaver Gür fotoğrafları

hababam sınıfı oyuncuları
Dilaver Gür öldü mü
Dilaver Gür son hali
Dilaver Gür biyografi
Dilaver Gür vikipedi
Dilaver gür evli mi
Dilaver Gür evli mi çocukları var mı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.