Dila Pekdemir Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
184
Dila Pekdemir Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Dila Pekdemir Kimdir?, biyografi sitemizde Dila Pekdemir Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Dila Pekdemir Kimdir? kaç yaşında?, Dila Pekdemir Kimdir? memleketi neresi, Dila Pekdemir Kimdir? evi nerede, Dila Pekdemir Kimdir? nereli, Dila Pekdemir Kimdir? instagram, Dila Pekdemir Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Dila Pekdemir Kimdir? Biyografi

Tescilli güzel Dila Pekdemir “Aslını söylemek gerekirse” ile müzik kariyerine sürdürmekte!

“Genç şarkıcı söz ve müziği kendisine ait ‘Aslını söylemek gerekirse’ şarkısı ile 1 Nisan 2019 Pazartesi günü 2645 Records – Abdullah Özdoğan etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alacak Official videosu 2645 Records Youtube kanalında aynı tarihte yayına girecektır.”

Records Youtube kanalı

Records Youtube kanalına ulaşmak için tıklayın.  Peki, 3 güzellik müsabakasında önemli dereceleri olan Dila Pekdemir kimdir?

Dila Pekdemir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Tescilli Türkiye güzeli olan Dila Pekdemir hem model, hem oyuncu, hem de şarkıcıdır. 2014 senesinde Best Model of Turkey ikincisi seçilen Pekdemir, Miss Tourism Queen of Turkey ve Best Model of İstanbul ünvanlarını da birincilikle alıp 3 ayrı güzellik müsabakasında taçlandırılarak Tescilli Türkiye güzeli ilan edilmiştir. Kim kimdir bölümümüzde başarılı sanatçı Dila Pekdemir yaşamı ve biyografisi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Dila Pekdemir yaşamı ve biyografisi ile ilgili

Yurtiçinde ve yurtdışında modellik yaptığı zamanda güzelliğinin ve kazandığı başarılarının bi hayli dikkat çekmesi üzerine yurtiçindeki ve yurtdışındaki farklı güzellik yarışmalarında yarışması için özel olarak davet edilmesine rağmen modelliği geri planda bırakarak kariyerini oyunculuk alanında ilerletmek isteyen Pekdemir, Yeditepe Üniversitesi’ndeki eğitim yaşamına ara verip oyunculuk eğitimini tamamlayarak oyunculuk sektörüne giriş yapmıştır. Güzelliğiyle olduğu kadar kabiliyetiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran sanatçı, “Senden Bana Kalan” , “Vallahi Hortladı” sinema filmleri ve dönemin popüler dizisi olan “Kiralık Aşk” dizisinde roller aldı. Oyunculuk alanında bir çok yapımcının dikkatini çekmeyi başaran Pekdemir’in, bunun yanı sıra müzik yaşamı da keşfedilerek müzikle alakalı çalışmaları başlatıldı.

Şarkı sözü ve bestekarlığı da yapan sanatçı ilk albümünü 2017 senesinde söz-müzik kendisine ait olan Carpe Diem isimli şarkısıyla çıkartarak müzik sektörüne başarılı bir giriş yapmıştır. Hem albüm çalışmalarına hem de oyunculuğa devam eden başarılı güzel iki alanda da kariyerini başarılı bir biçimde sürdürmektedir.

Hakan Sabancı’yla 1 yıllık ilişkisini sonlandırmasının sonrasında ismini hiç kimseyle andırmayan Dila Pekdemir’in özel yaşamına gösterdiği özen sevenleri aracılığıyla takdir görmüştür. Esasen Çerkez kökenli olan güzel sanatçı İstanbul’da doğmuştur ve İstanbul’da yaşamaktadır. Medeni hali bekardır.

Dila Pekdemir instagram hesabı

Dila Pekdemir instagram hesabı için tıklayın.

Dila Pekdemir dizileri

Dila Pekdemir dizi ve film çalışmaları aşağıda bulunmaktadır.

  • Vallahi Hortladı (Gizem) Sinema Filmi 2017
  • Kiralık Aşk (Ceren) TV Dizisi 2016
  • Senden Bana Kalan (Emel) Sinema Filmi 2015

Dila Pekdemir albümleri ve müzik çalışmaları

  • Carpe Diem 2017
  • Aslını söylemek gerekirse 2019
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.