Didem Arslan Yılmaz Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
377
Didem Arslan Yılmaz Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Didem Arslan Yılmaz Kimdir?, biyografi sitemizde Didem Arslan Yılmaz Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Didem Arslan Yılmaz Kimdir? kaç yaşında?, Didem Arslan Yılmaz Kimdir? memleketi neresi, Didem Arslan Yılmaz Kimdir? evi nerede, Didem Arslan Yılmaz Kimdir? nereli, Didem Arslan Yılmaz Kimdir? instagram, Didem Arslan Yılmaz Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Didem Arslan Yılmaz Kimdir? Biyografi

Didem Arslan Yılmaz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

Habertürk televizyon kanalının ekranlarında “Akşam Haberleri” haber programlarında bulunan Didem Arslan Yılmaz 12 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kadıköy Kız Lisesi sonrasında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Didem Arslan Yılmaz profesyonel meslek yaşamına Kanal D Haber Merkezi ile başladı. Kanal D’de muhabirlik, ana haber spikerliği, sabah programı spikerliği yaptı. Daha sonra bir süre Show Tv, Kanal 6 ve Star televizyonlarında yine muhabir ve spiker olarak çalıştı.

2004 senesinde CNN TÜRK’e transfer oldu ve haber yolculuğu burada 4 yıl boyunca sürdü. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK’ün birlikte organize ettiği “Hayata Bağış” kampanyası büyük farkındalık yarattı. Organ bağışlarında artışlar gözlendi.

CNN TÜRK’ün sonrasında 2007-20016 senelerı içinde 9 yıl boyunca Habertürk’te “Türkiye’nin Nabzı” isimli tartışma programını hazırlayıp sundu. Gün içersinde de yine farklı saat dilimlerinde kuşak programlarının hem mutfağında hem de ekran önünde görev aldı.

  • 2005 senesinde “Kaçak ambulanslar“ haberiyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü aldı.
  • Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Ödülleri 2013’te öğrenciler aracılığıyla, Yılın En İyi Tartışma Programı “Türkiye’nin Nabzı” seçildi.
  • Medya Etik Konseyi aracılığıyla 2014‘te, “Türkiye’nin Nabzı” programı TV Haber Etik Ödülü’ne layık görüldü.
  • 2015 senesinde Magazin Gazetecileri Derneği’nin 21. Altın Objektif Ödülleri’nden, Türkiye’nin Nabzı programı Savaş Ay Özel Ödülü’ne layık görüldü.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.