Dicle Canova kimdir, Dicle Canova kaç yaşında?

07.11.2021
277
Dicle Canova kimdir, Dicle Canova kaç yaşında?

Dicle Canova kimdir, biyografi bölümünde Dicle Canova biyografi sayfası ile karşınızdayız. Dicle Canova kaç yaşında?, Dicle Canova memleketi neresi, Dicle Canova facebook, Dicle Canova nereli, Dicle Canova instagram, Dicle Canova ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Dicle Canova kimdir? başlığımızın detayları..

Dicle Canova Kimdir – Dicle Canova Biyografi

1971 senesinde dünyaya gözlerini açan Dicle Canova TRT Radyo Haber ile üniversite zamanında habercilik yaşamına adım atmıştır. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü mezunudur.

Haberciliğe üniversite eğitimi sürerken TRT Radyo Haber’de başladı. Ardından 1995 senesinde TGRT Televizyonu’nda önce Cumhurbaşkanlığı sonra da ANAP ve Başbakanlık muhabirliği yaptı.

1996 senesinde Almanya-Hamburg Stüdyoları’nda meslek içi eğitim kurslarına katıldı, televizyon yayıncılığı hususunda sertifika aldı.

1998’de BRT’ye, oradan da 1999’da CNN TÜRK’e transfer oldu. ANAP ve Parlamento muhabirliği yaptı. 2002 seçiminin sonrasında siyasi muhabirliğine bir de eğitim alanı eklendi.

Kız çocuklarının okullu olması için başlatılan ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyasının gönüllü takipçisi oldu. Eğitim Haberciliği dalında iki ayrı ödül aldı.

Dicle Canova, kadın ve çocuklara yönelik istismar ve hayvan hakları konularının da özel takipçisi.

2007 senesinden beri CNN TÜRK’ ün Ankara Haber Editörü olarak sürdürmekte.

Canova, iyi bir sinema takipçisi. Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçiş dönemine ilişkin biyografi niteliğindeki kitaplar ve yakın siyasi tarih özel ilgi alanı.

Dicle Canova, en büyük tutkusu,deniz ve memleketi Kıbrıs,fırsat  buldukça seyahat edip, yeni ülkeler kültürler tanımak..

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.