Deniz Yücel kimdir?, nereli, kaç yaşında?

03.02.2022
347
Deniz Yücel kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Deniz Yücel kimdir?, biyografi sitemizde Deniz Yücel kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Deniz Yücel kimdir? kaç yaşında?, Deniz Yücel kimdir? memleketi neresi, Deniz Yücel kimdir? evi nerede, Deniz Yücel kimdir? nereli, Deniz Yücel kimdir? instagram, Deniz Yücel kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Deniz Yücel kimdir? Biyografi

Gazeteci Deniz Yücel Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Gazeteci Deniz Yücel kimdir? Deniz Yücel aslen nereli? kaç yaşında? Deniz Yücel CHP kimdir? Deniz Yücel memleketi neresi soruları merak konusu oldu. Deniz Yücel Tuncelili mi? Deniz Yücel ailesi ile ilgili kariyeri ve özgeçmişi biyografi bölümümüzde.

Deniz Yücel, 10 Eylül 1973 tarihinde Almanya’da dünyaya gözlerini açtı. Bugün Almanya’nın en önemli gazetelerinden Die Welt’in Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Deniz Yücel, gazeteci kimliğinin yanında köşe yazlarlığı da yapmaktadır.

Deniz Yücel, eğitim yaşamı Berlin Özgür Üniversitesi’nde siyaset bilimi okumuştur. 1999 senesinde kariyerine serbest gazeteci olarak başlamıştır. 2002 senesinde haftalık Jungle Wold gazetesi, 2007 senesinde ise Die Tagezzeitung  gazetelerinde çalışmıştır.

Deniz Yücel, bunun yanı sıra yazdığı köşe yazılarıyla da tartışılan gazetecilerden biri olma özelliğini taşır. Yakın tarihte yani 2015 senesinde Die Welt gazetesine geçmiş ve gazetenin Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir.

Deniz Yücel 2011 senesinde Kurt Tucholsky Edebi Yayıncılık ödülüne layık görülmüştür. 2014 senesinde bir grup gazeteci arkadaşıyla birlikte Hate Poetry adı altında oluşturdukları ırkçılık zıtı gösteri için Almanya’da yılın gazetecisi seçilmiştir.

Deniz Yücel’in 2014 senesinde paylaşımı yaptığı ve Gezi Parkı Protestolarını esas alarak bir “Muhalif Türkiye” portresi çizdiği taksim İst Überll Her Yer Taksim isminde bir kitabı bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.