Deniz Ülke Arıboğan Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
332
Deniz Ülke Arıboğan Kimdir? Biyografi Sayfası

Deniz Ülke Arıboğan Kimdir? Biyografi, bölümünde Deniz Ülke Arıboğan Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Deniz Ülke Arıboğan Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Deniz Ülke Arıboğan Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Deniz Ülke Arıboğan

Deniz Ülke Arıboğan, 1986 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı ve senesinde Prof. Dr. Esat Çam’ın asistanı olarak çalışmaya başladı.

1993 senesinde doktor, 1998 senesinde doçent oldu. İskoçya St. Andrews Üniversitesi’nde Uluslararası Güvenlik Okulunu bitirerek terör ve güvenlik konularında akademik uzman olmuştur. 2002 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde görev yapan Deniz Ülke Arıboğan, 2003 senesinde aynı üniversitede ülkeler arası ilişkiler alanında profesör ünvanı almıştır.

Deniz Ülke Arıboğan, 1965 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eski milli istihbaratçı Prof. Dr. Mahir Kaynak babasıdır. İstanbul Bakırköy’deki Özel Çavuşoğlu Koleji’nde başladığı eğitim yaşamına TED Ankara Koleji’nde sürdü. Ortaokul senelerında atletizm ile başlayan sporculuk macerası, sonrasında basketbol ile devam etmiş. Spor kariyerinde Türkiye şampiyonlukları da olan Deniz Ülke, yüzme ve hentbol da dahil birden çok spor türünde birincilikler, madalyalar elde etmiştir.

2002-2004 senelerı içinde International Studies Association / CISS Başkan Yardımcılığı, 2002-2006 senelerı içinde da İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü , 2006-2007 senelerı içinde Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2007-2010 senelerı içinde da Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı.

Deniz Ülke Arıboğan, Albert Einstein aracılığıyla kurulan Dünya Sanat ve Bilimler Akademisi’ne seçilen iki Türk akademisyenden biri olma özelliğini taşır. Yayınlanmış çok sayıda ulusal ve ülkeler arası makalesi ile kitapları mevcuttur. Aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü üyesidir.

Temmuz 2010 tarihi itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Akşam gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır. Deniz Ülke Arıboğan Ocak 2013 itibari ile Denizbank yönetim kurulu üyesi olarak atanmış ve aynı bankanın yönetim kurulu başkan vekilliğine seçilmiştir.

Deniz Ülke Arıboğan, Eski milli basketbolcu, Eski TFF Başkan Vekili, şu an Galatasaray Sportif AŞ Genel Müdürü olan Lütfi Arıboğan ile 1987 senesinden beri evli ve Ahmet ve Sena adında iki çocuk annesidir.

Deniz Ülke Arıboğan, 2013 senesinde barış süreci kapsamı içinde, 63 kişilik Akil insanlar listesine Marmara Bölgesi Temsilcisi olarak seçildi.

2013 senesinde ”Büyük Resmi Görmek” adlı kitabı Timaş yayınları aracılığıyla yayımlandı.

Deniz Ülke Arıboğan Kitapları

2013 Büyük Resmi Görmek
2008 Geleceğin Haritası
2007 Uluslararası İlişkiler Düşüncesi
2006 Dil İnsanı Konuşur
2003 Tarihin Sonundan Barışın Sonuna
2004 Yeni basım Nefretten Teröre
2001 Çin’in Gölgesinde Uzakdoğu Asya (editör)
1998 Kabileden Küreselleşmeye
1996 Globalleşme Senaryosunun Aktörleri
1993 Uluslararası İlişkiler Sözlüğü

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.