Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir, Dengir Mir Mehmet Fırat kaç yaşında?

05.11.2021
142
Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir, Dengir Mir Mehmet Fırat kaç yaşında?

Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir, biyografi bölümünde Dengir Mir Mehmet Fırat biyografi sayfası ile karşınızdayız. Dengir Mir Mehmet Fırat kaç yaşında?, Dengir Mir Mehmet Fırat memleketi neresi, Dengir Mir Mehmet Fırat facebook, Dengir Mir Mehmet Fırat nereli, Dengir Mir Mehmet Fırat instagram, Dengir Mir Mehmet Fırat ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir? başlığımızın detayları..

Dengir Mir Mehmet Fırat Kimdir – Dengir Mir Mehmet Fırat Biyografi

1943 senesinde Adıyaman Kâhta’da dünyaya gözlerini açan Dengir Mir Mehmet Fırat, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Serbest avukatlık, çiftçilik ve ihracatçılık yaptı. Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. AKP’nin Kurucu Üyesi oldu.

Dengir Mir Mehmet Fırat, 21. Dönemde Adıyaman, 22. Dönemde Mersin, 23. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. 21. Dönemde Adalet ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi oldu. 21 ve 22. Dönemde Tunus Dostluk Grubu Başkanlığı görevinde yer aldı.

Dengir Mir Mehmet Fırat, Adalet ve Kalkınma Partisi eski genel başkan yardımcısı ve kurucularındandır. 

Fırat, son kez 2015 seçimlerinde HDP’den  Mersin milletvekili seçilmişti.

Bayındır Hastanesinde hemen hemen 6 haftadır akciğer kanseri nasıl tedavi edileceği gören Dengir Mir Mehmet Fırat, gece yarısı yaşamını yitirdi.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.