Demet Sağıroğlu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
128
Demet Sağıroğlu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Demet Sağıroğlu Kimdir? Biyografisi, bölümünde Demet Sağıroğlu Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Demet Sağıroğlu Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Demet Sağıroğlu Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Demet Sağıroğlu

Demet Sağıroğlu, 5 Aralık 1967 senesinde Erzurum’da dünyaya geldi. Kayahan’la tanışması Eurovision Türkiye elemelerine katılmak için dostlarıyla birlikte bir araya getirdikları şarkıyı Kayahan’a dinletmek için gittiklerinde olmuş ve bu sayede Kayahan’ in dikkatini çekmiştir. Uzun seneler Kayahan’la çalışmış olan sanatçı Gözlerinin Hapsindeyim isimli eserle Türkiye’yi Eurovision finalinde başarıyla temsil etmiştir.

Demet Sağıroğlu, 1993 senesinde PopShow isimli yarışmaya bir Şehrazat bestesi olan “Harman” la katılmış olup beklediği çıkışı yakalayamamıştır. Kayahan’ in kendisine albüm yapması için halen erken olduğunu söylemesinden sonra kendi kanatlarıyla uçmaya karar veren Sağıroğlu’nun, Şehrazat desteğiyle çıkardığı ilk albümünün çıkış parçası olan Kınalı Bebek ve bu albümdeki Arnavut Kaldırımı ve Hazan Mevsimi parçaları Turk Pop Müziği’nin unutulmaz eserleri arasına girmiştir. Daha sonraki albümlerinde ilk albümdeki basariyi yakalayamamış olmasına rağmen Demet Sağıroğlu halen Türk Pop Müziği’nin en önemli bayan seslerinden biri olma özelliğini taşır.


Albümleri

1994: Kınalı Bebek
1996: Şikayetim Var
1998: Sımsıcak
2000: Papatya Falları
2004: Korkum Yok
2009: Silkelen
2012: Hiç Özlemedin Mi?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.